Strach v Cannes. Po loupeži století následují další

Martin Novák Martin Novák
31. 7. 2013 16:40
Z hotelu se ztratily šperky za rekordních 102 milionů eur. Teď zmizely luxusní hodinky
Policejní vůz před hotelem Carlton. Pozdě.
Policejní vůz před hotelem Carlton. Pozdě. | Foto: Reuters

Cannes - Přijmout zaměstnání v některém z luxusních obchodů na hlavní třídě La Croisette ve francouzském Cannes bude vyžadovat stále více odvahy.

Alespoň podle zpráv, které z města na Francouzské riviéře, proslulého především filmovým festivalem, přicházejí.

Po nedělní loupeži diamantů a šperků v hodnotě rekordních 102 milionů eur z hotelu Carlton ve středu udeřili lupiči znovu.

Dva muži ve slunečních brýlích a s granátem v ruce "navštívili" luxusní hodinářství Kronometry a odnesli si 150 drahých kusů.

Stejné hodinářství bylo vykradeno už na začátku roku a Cannes se evidentně stalo Mekkou zlodějů i během květnového filmového festivalu.

Hostům se ztratily šperky, laptopy, peníze i kreditní karty z několika hotelů, zvýšil se počet násilných přepadení přímo na ulici.
Ráj na Riviéře tak začíná být hlavně rájem zločinců.

Francouzská média se pozastavují především nad jednoduchostí a chladnokrevností, s jakou zloděj ukradl cennosti z hotelu Carlton. Údajně se jedná o největší krádež v historii, co do hodnoty zboží.

Vymýšlení mimořádně důmyslných fint, zdá se, patří už jen do literatury a filmu. Skutečný zloděj se v Carltonu s ničím moc nepáral. Přišel z ulice s kufříkem, kuklou na hlavě a s pistolí v ruce.

Na výstavě šperků pohrozil všem, kteří byli uvnitř, zastřelením a sebral, co mohl. Náušnice, prsteny, diamanty. Po necelé minutě hotel opustil a zmizel. Nikdo ho nepronásledoval.

Vystavené exponáty jsou - či spíše byly - majetkem izraelského obchodníka Leva Levieva. Organizátoři o výstavě neuvědomili policii, takže nikde nablízku nebyla její hlídka.

Plakáty před hotelem přitom návštěvníky na výstavu obrovských cenností lákaly…

I středeční loupež v luxusním hodinářství se odehrála za bílého dne, rychle a jednoduše. Pachatele opět nikdo nepronásledoval.

Ironií je, že v hotelu Carlton, kde ke "krádeži století" došlo, natáčel v roce 1955 režisér Alfred Hitchcock svůj film Chyťte zloděje.

Třídu La Croisette pomalu začíná ovládat strach. "Každý den musíme myslet na možné loupežné přepadení," řekl televizi RTL jeden z místních obchodníků.

 

Právě se děje

Další zprávy