V německém uprchlickém zařízení byl zatčen podezřelý z terorismu, pracoval prý pro Islámský stát

ČTK ČTK
17. 12. 2015 22:20
V uprchlické ubytovně v západoněmeckém městě Unna dnes policie zadržela muže podezřelého ze spolupráce s teroristickou organizací Islámský stát. Syřan, který přišel do Unny společně se svou sestrou a jejím mužem zhruba před týdnem, podle serveru Bild.de pracoval ve finančním oddělení IS. Jeho fotografie vyvěsili na internet syrští aktivisté bojující proti IS. Právě díky těmto fotografiím, které se dostaly do rukou německým vyšetřovatelům, byl muž podezřelý z terorismu odhalen.
Uprchlíci po překročení rakousko-německém přechodu Achleiten.
Uprchlíci po překročení rakousko-německém přechodu Achleiten. | Foto: Reuters

Berlín - Policie dnes v uprchlické ubytovně v západoněmeckém městě Unna zadržela muže podezřelého ze spolupráce s teroristickou organizací Islámský stát (IS). Potvrdil to dnes večer podle agentury DPA mluvčí dortmundského státního zastupitelství, podle něhož jde o 31letého muže. Vyšetřování je však údajně zcela na začátku.

Policie zasahovala v záchytném zařízení kolem poledne. Syřan podle serveru Bild.de pracoval ve finančním oddělení IS. Jeho fotografie vyvěsili na internet syrští aktivisté bojující proti IS. Právě díky těmto fotografiím, které se dostaly do rukou německým vyšetřovatelům, byl muž podezřelý z terorismu odhalen.

Syřan přišel do Unny zhruba před týdnem společně se svou sestrou a jejím mužem. Dosud se prý choval nenápadně. Rodina obývá jeden pokoj ve stejné budově, v níž mají ústředí místní bezpečnostní služba a Německý červený kříž.

Podle syrských aktivistů muž pochází z východosyrské bašty IS Dajr az-Zaur, kde byl odpovědný mimo jiné za doručování peněz bojovníkům IS. Podle informací Bild.de se muž vydal letos v květnu do Turecka. Další dva jeho příbuzní prý stále bojují za IS.

Policie zkoumá mobilní telefony podezřelého a zabavila mu zavazadla.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy