V Mexiku zavraždili bývalého kanadského diplomata, mohl být mučen, píší místní média

ČTK ČTK
26. 8. 2019 4:08
V mexickém letovisku Cancún byl zavražděn bývalý kanadský honorární konzul Daniel Lavoie, informovala o tom v neděli místní generální prokuratura. Podle místních médií byl dvaašedesátiletý Lavoie mučen, což prokuratura nepotvrdila. O víkendu přinesly mexické deníky také zprávu o smrti dalšího mexického novináře, který byl zavražděn ve městě Tejupilco asi 160 kilometrů od metropole Mexika.
Diplomat byl zavražděn ve městě Cancún, které je oblíbeným turistickým letoviskem.
Diplomat byl zavražděn ve městě Cancún, které je oblíbeným turistickým letoviskem. | Foto: Shutterstock

Daniel Lavoie žil v oblíbeném turistickém letovisku Cancún třicet let, jako honorární konzul tam působil do roku 2011 a poté dával ve městě kurzy francouzštiny a angličtiny. Mrtev byl nalezen v neděli ve svém domě v centru. Některá mexická média uvedla, že jeho tělo neslo známky mučení. Tyto zprávy ale generální prokuratura nepotvrdila.

Přímořské letovisko Cancún leží v mexickém státě Quintana Roo, v němž loni vzrostl počet vražd na 763 ze 359 v roce 2017. Rekordní nárůst počtu vražd loni zaznamenalo celé Mexiku, ač v některých státech se tuto tragickou statistiku podařilo snížit.

Vysoká kriminalita sužuje Mexiko už řadu let, je důsledkem zejména boje drogových gangů. Země je také jednou z nejnebezpečnějších pro novináře. V sobotu byl nalezen ve městě Tejupilco ubodaný novinář Nevith Condés Jaramillo, který je už čtvrtou obětí z řad žurnalistů v Mexiku tento měsíc a desátou od začátkou roku, uvedl deník El País. Od roku 2000 zavraždili v Mexiku přes 130 novinářů.

 

Právě se děje

Další zprávy