Ozbrojenci v Kábulu zaútočili na chrám sikhů, uvnitř uvěznili dvě stovky lidí

ČTK ČTK
25. 3. 2020 8:05
Ozbrojení muži ve středu ráno v centru Kábulu zaútočili na chrám sikhů, v němž zůstalo podle agentury Reuters uvězněno až 200 lidí. Agentura to oznámila s odvoláním na afghánského poslance zastupujícího menšinovou komunitu sikhů. Mluvčí Tálibánu řekl, že toto hnutí s napadením chrámu nemá nic společného.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Agentura AFP píše, že za podobnými útoky byla v minulosti teroristická skupina Islámský stát (IS), která v Afghánistánu působí do roku 2015.

Ministr vnitra sdělil, že se policisté snaží útočníky dostat ven. Poslanec Naréndra Singh Khalsa řekl, že má informaci o čtyřech mrtvých a o až dvou stovkách lidí, kteří jsou stále v chrámu. Podle něj do svatyně vnikli sebevražední atentátníci. Útok začal časně ráno, kdy byl objekt plný. Podle svědků se lidé uvnitř snaží ukrýt, jejich mobilní telefony jsou vypnuté.

Mluvčí ministerstva vnitra řekl, že se policistům podařilo vyklidit jedno patro komplexu a že při operaci postupují pomalu ve snaze chránit životy civilistů.

Sikhové tvoří v převážně muslimském Afghánistánu menšinu, podle Reuters tam žije méně než 300 rodin. Při útoku v roce 2018 bojovníci IS v Dželálábádu zabili více než deset členů této komunity.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy