Při náletu v Jemenu zemřelo dvacet civilistů. Většina z nich patřila k jedné rodině

ČTK ČTK
19. 7. 2017 13:53
Dvacet mrtvých civilistů a několik desítek zraněných. Taková je bilance náletu v provincii Táizz v jižním Jemenu. Počet mrtvých civilistů potvrdila jemenská vláda, podle níž jsou mezi oběťmi i ženy a děti. Ve válce, která v Jemenu zuří od roku 2014, proti sobě stojí vláda a šíitští povstalci. Za oběť jí padlo už 10 tisíc lidí a milion Jemenců je na útěku ze svých domovů. V zemi se navíc šíří cholera.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Saná - Při bojích v jižním Jemenu přišlo o život 20 civilistů a několik desítek lidí utrpělo zranění. Oznámila to ve středu OSN, podle níž civilisté zemřeli při náletu v provincii Táizz. Válka, v níž proti sobě stojí vláda a šíitští povstalci, v Jemenu trvá od roku 2014.

Podle OSN je v Táizzu mnoho lidí, kteří před útoky uprchli z domovů, a v poslední době se tam boje stupňují.

Počet mrtvých civilistů potvrdila jemenská vláda, podle níž jsou mezi oběťmi i ženy a děti. Ministr pro lidská práva vyzval vládu, aby útok, který ministr označil za nešťastný incident, nechala vyšetřit.

Vedení povstaleckých šíitů akci považuje za "děsivý zločin". Podle zdrojů OSN patřila většina obětí k jediné rodině.

Nálet se připisuje arabské koalici, která vstoupila do jemenských bojů na straně tamní vlády a již vede Saúdská Arábie. Koalice je obviňovaná z bezohlednosti, protože při jejích útocích umírají také civilisté.

Jemenský konflikt nepřežilo na 10 tisíc lidí a přes milion Jemenců kvůli němu odešlo z domovů.

V zemi se navíc od prosince šíří cholera, kterou se nakazilo více než 300 tisíc lidí a 1600 jich onemocnění podlehlo.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na americké vojenské lodi vypukl požár, 18 námořníků v nemocnici

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl dnes prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy