Foto: Jemen zasáhla humanitární katastrofa. Boje a hlad už zabily stovky dětí

Foto: Jemen zasáhla humanitární katastrofa. Boje a hlad už zabily stovky dětí
V Jemenu zuří poslední dva roky krvavá občanská válka mezi sunnitskými příznivci prezidenta Hadího a šiítským hnutím Hútiú. Do konfliktu se zapojily i další státy včetně Saúdské Arábie.
Současnému konfliktu předcházelo svržení autoritářského prezidenta Alího Abdalláha Sáliha, který vládl v zemi 22 let.
Sáliha vystřídal jeho viceprezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí. Proti němu ale stojí hnutí Hútíú a kromě toho čelí Hádí i častým teroristickým útokům teroristické sítě Al-Kájdá.
Jemen trápí kromě politické nestability i akutní nedostatek potravin. Více než polovina obyvatel trpí podvýživou, čtvrtina pak balancuje na hranici hladomoru.
Foto: Reuters
Reuters František Typovský, Reuters
30. 3. 2017 10:26
Jemen sužuje jedna z největších humanitárních krizí současného světa. Jednou z nejchudších arabských zemí hýbe občanská válka, ve které bojují příznivci současného a bývalého prezidenta. Od doby, kdy se do konfliktu v roce 2015 zapojila leteckými údery mezinárodní koalice vedená Saúdskou Arábií, v něm zahynulo více než 7600 lidí, z toho přes 1560 dětí. Dalších zhruba 42 tisíc obyvatel Jemenu utrpělo zranění.
 

Právě se děje

před 35 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy