Nedělní akce začala ve veřejném parku Chater Garden. Policie povolila tamní shromáždění, ale ne původně zamýšlený pochod do finančního distriktu. I tak se ale demonstranti vydali na pochod, jejich průvod mířil v několika směrech. Podle médií byla situace chaotická. Mnozí v davu se přiznali, že nevěděli, kam se šlo. "Prostě nesouhlasíme s vládou. Ať se jde kamkoli, ostatní se přidají. Je mnoho lidí, kteří chtějí protestovat každou sobotu a neděli," řekla jedna z účastnic jménem Alex.
Lidé vyšli odpoledne z parku do ulic, i když zpočátku nebylo jasné, co je cílem protestu. Jeden z organizátorů se na twitteru snažil akci zorganizovat a napsal: naším cílem je (čínský) styčný úřad, ne hlavní policejní stanice. Jděte dál.
Část demonstrantů se vydala směrem na východ do části Causeway Bay, kde je množství obchodů, a blokovala silnice. Další zamířila na západ k čínskému zastupitelskému úřadu, který střežily desítky policistů. Bezpečnostní jednotky lidem bránily v postupu k budově, která byla obestavena plastovými bloky naplněnými vodou.
Policisté tam ukázali lidem varovný černý plakát s nápisem, že bude použit plyn. Televizní kamery pak zachytily pořádkové síly střílet salvy plynu do lidí, policejním kordonem projely sanitky. Informace o zraněných dosud zveřejněny nebyly.
Budova čínského zastupitelství byla při protestu minulý týden poškozena a policie kolem něj dnes zpřísnila bezpečnostní opatření.
Další demonstranti se vydali do čtvrti Sheung Wan na severozápadě Hongkongu. Před půlnocí místního času policie na twitteru vyzvala účastníky protestu, aby opustili okolí stanice metra, a varovala, že kdo odmítne odejít, bude zadržen.
List South China Morning Post následně napsal, že demonstranti se začali rozcházet a že posledním dějištěm protestů je ulice Jubilee Street mezi parkem Chater Garden a čtvrtí Sheung Wan. Později deník uvedl, že ve městě opět panuje klid a že byl obnoven provoz metra, který byl v části Hongkongukvůli protestům pozastaven.
Při sobotním protestu ve čtvrti Yuen Long, kde policie použila proti lidem slzný plyn a gumové projektily, bylo zraněno 24 lidí, z nichž dva vážně.
Jde o osmý protestní víkend v řadě. Hongkong prožívá největší politickou krizi za uplynulá desetiletí. Začala protesty proti zákonu o vydávání trestně stíhaných osob, avšak demonstrace postupně nabírají ráz volání po větší demokracii a odstoupení správkyně Carrie Lamové, jakož i po vyšetřování, zda policie při potlačování protestů nepoužila nadměrnou sílu.
Čínská diplomacie se dnes ostře ohradila proti výroku předsedy zahraničního výboru americké Sněmovny reprezentantů Eliota Engela. Ve svém prohlášení uvedl, že je "hluboce znepokojen" zprávami o policejní brutalitě, a kritizoval Peking za "stále tvrdší postup a propagandu" o protestech. Čínské zastoupení v Hongkongu dnes doporučilo "zahraničním politikům, aby přestali zveřejňovat mylné informace o tomto násilném chování", jehož je svědkem Hongkong. "Jaká kvalifikace opravňuje americké politiky kritizovat lidská práva, svobody a vládu práva v Hongkongu?" stojí v reakci.