Diskuse k článku: Trump se nečekaně setkal se šéfem republikánů Priebusem, mluvili prý o penězích pro stranu

Trump se nečekaně setkal se šéfem republikánů Priebusem, mluvili prý o penězích pro stranu Americký miliardář a favorit republikánské nominace do boje o funkci prezidenta USA Donald Trump se dnes ve Washingtonu nečekaně setkal s šéfem republikánů Reincem Priebusem. Informovala o tom agentura Reuters, podle které však není jasné, o čem spolu hovořili. Mezi Trumpem a značnou částí vedení strany panuje již měsíce napětí kvůli jeho kontroverzním výroků na nejrůznější témata. "Bylo to velmi milé setkání s Reincem Priebusem a GOP. Těším se, až stranu sjednotím - a to se stane," napsal Trump na svém twitterovém účtu. GOP je zkratka přezdívky pro Republikánskou stranu. Poradce Trumpovy kampaně Barry Bennett v televizi MSNBC řekl, že schůzka byla o Trumpově pomoci získat straně peníze.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy