Thajský král byl po krátké době opět přijat do nemocnice

ČTK ČTK
31. 5. 2015 19:35
Král Pchúmipchon vládne Thajsku od roku 1946. Mezi obyvateli je velmi vážený a v politicky výbušné době po svržení premiérky Jinglak Šinavatrové je vnímán jako symbol kontinuity systému.
Král po propuštění z nemocnice 5. května 2015.
Král po propuštění z nemocnice 5. května 2015. | Foto: Reuters

Bangkok - Thajský král a nejdéle vládnoucí panovník na světě Pchúmipchon Adundét byl v neděli opět přijat do nemocnice v Bangkoku, necelý měsíc poté, co z ní odešel. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na prohlášení královského paláce. Sedmaosmdesátiletý monarcha, považovaný za záruku stability země, má dlouhodobé zdravotní obtíže a na veřejnosti se objevuje pouze výjimečně.

Podle králova úřadu zamířil vládce této jihoasijské země do nemocnice na zdravotní testy.

V nedávné minulosti byl král hospitalizován kvůli různým zdravotním obtížím souvisejícím s věkem, mimo jiné kvůli zápalu plic nebo krvácení do mozku.

Loni v říjnu se dostal do péče lékařů kvůli vysokým teplotám a musel mu být odstraněn žlučník. Od té doby byl v nemocnici až do začátku května.

Král Pchúmipchon vládne Thajsku od roku 1946. Mezi obyvateli je velmi vážený a v politicky výbušné době po svržení premiérky Jinglak Šinavatrové, po němž se chopila moci armáda, je vnímán jako symbol kontinuity politického systému. Jeho případné nástupnictví je velmi citlivým tématem a detaily králova zdraví jsou úzkostlivě střeženy.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy