V Thajsku nalezli v džungli 32 mrtvých, asi oběti pašeráků

ČTK ČTK
1. 5. 2015 12:16
Thajsko je označováno za tranzitní zemi pro převádění Rohingů z Barmy do Malajsie.
Foto: Aktuálně.cz

Bangkok - Thajská policie objevila v džungli 32 mrtvých těl, patrně oběti pašeráků lidí. Mrtvými jsou podle všeho příslušníci barmského menšinového etnika Rohingů, kteří migrují do sousedního Thajska. Příčina smrti obětí nebyla zatím určena.

Podle agentury AP byla těla nalezena v zapadlém táboře v jižní provincii Songkla - některá byla pohřbena, jiná přikrytá oblečením nebo pokrývkami. Policisté objevili na místě také jednoho živého muže, ale ve značně zuboženém stavu.

Thajsko je označováno za tranzitní zemi pro převádění Rohingů z Barmy do Malajsie. Pozornost k obchodu s lidmi připoutalo počátkem ledna 2013 nalezení 800 členů utlačovaného muslimského etnika Rohingů na jihu Thajska.

Do pašeráctví jsou údajně zapleteni i někteří příslušníci thajských ozbrojených složek.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Životní minimum se zvyšuje z 3410 na 3860 Kč měsíčně

Životní minimum se od středy zvyšuje o 13,2 procenta, a to po více než osmi letech. Pro samotného dospělého se měsíční částka zvedá z 3410 na 3860 korun. U dětí a dospělých v rodině se pohybuje nově od 1970 do 3550 korun, roste tak o 230 až 410 korun. Existenční minimum činí 2490 místo dosavadních 2200 korun.

S životním minimem se srovnává příjem žadatelů o dávky. Zjišťuje se tak, zda mají na pomoc od státu nárok. Například přídavek na dítě či porodné je pro rodiny s příjmem pod 2,7násobek minima. Nejnižší uznaná částka pro život se využívá třeba i pro stanovení nezabavitelného minima u dlužníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy