Thajská policie v Bangkoku našla a zneškodnila bombu

ČTK ČTK
24. 8. 2015 9:50
Všechny stopy vedoucí k dopadení strůjců atentátu z minulého týdne už vychladly.
Bomba byla nalezena týden po
Bomba byla nalezena týden po | Foto: Reuters

Bangkok - Thajská policie oznámila, že našla a zneškodnila bombu, kterou podle jejích informací nechal v domě v Bangkoku stavební dělník.

Nálož byla zneškodněna jen týden poté, co silná exploze ve městě zabila 20 lidí, napsala agentura Reuters.

"Dostali jsme informaci, že se v domě v ulici Sukchumvit nachází bomba. Našli jsme velkou nálož," řekl policejní důstojník z týmu pro zneškodňování výbušnin.

Ulice Sukchumvit patří mezi hlavní bangkocké tepny.

Stopy po atentátníkovi vychladly

Foto: Reuters

Policie rovněž oznámila, že všechny stopy vedoucí k dopadení strůjců atentátu z minulého týdne už vychladly - a není ani jisté, zda je hlavní útočník stále ještě v zemi.

Hlavním podezřelým je mladý muž, údajně cizinec, ve žlutém tričku, kterého v inkriminovanou dobu zachytily kamery, jak v chrámu zanechává batoh.

Thajská vláda nabízí za informace vedoucí k dopadení hlavního podezřelého odměnu ve výši tří milionů bátů (přes dva miliony Kč).

Mezi dvacítkou obětí výbuchu bomby, která explodovala v hinduistické svatyni pod otevřeným nebem, bylo 14 cizinců. Desítky dalších lidí utrpěly zranění.

Přestože policie pátrá po "cizinci", atentát podle ní nebyl dílem mezinárodní teroristické organizace.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy