Thajská policie v Bangkoku našla a zneškodnila bombu

ČTK ČTK
24. 8. 2015 9:50
Všechny stopy vedoucí k dopadení strůjců atentátu z minulého týdne už vychladly.
Bomba byla nalezena týden po
Bomba byla nalezena týden po | Foto: Reuters

Bangkok - Thajská policie oznámila, že našla a zneškodnila bombu, kterou podle jejích informací nechal v domě v Bangkoku stavební dělník.

Nálož byla zneškodněna jen týden poté, co silná exploze ve městě zabila 20 lidí, napsala agentura Reuters.

"Dostali jsme informaci, že se v domě v ulici Sukchumvit nachází bomba. Našli jsme velkou nálož," řekl policejní důstojník z týmu pro zneškodňování výbušnin.

Ulice Sukchumvit patří mezi hlavní bangkocké tepny.

Stopy po atentátníkovi vychladly

Foto: Reuters

Policie rovněž oznámila, že všechny stopy vedoucí k dopadení strůjců atentátu z minulého týdne už vychladly - a není ani jisté, zda je hlavní útočník stále ještě v zemi.

Hlavním podezřelým je mladý muž, údajně cizinec, ve žlutém tričku, kterého v inkriminovanou dobu zachytily kamery, jak v chrámu zanechává batoh.

Thajská vláda nabízí za informace vedoucí k dopadení hlavního podezřelého odměnu ve výši tří milionů bátů (přes dva miliony Kč).

Mezi dvacítkou obětí výbuchu bomby, která explodovala v hinduistické svatyni pod otevřeným nebem, bylo 14 cizinců. Desítky dalších lidí utrpěly zranění.

Přestože policie pátrá po "cizinci", atentát podle ní nebyl dílem mezinárodní teroristické organizace.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Pohřešovaný 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil rodině v lesích na Prostějovsku. Muž, kterého hledaly desítky policistů a hasičů i vrtulník s termovizí, byl dnes nalezen bez známek života. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti muže. Příčinu úmrtí blíže určí nařízená pitva.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Europarlament je připraven brexitovou dohodu schválit včas, ale až po Britech

Evropský parlament je připraven hlasovat o brexitové dohodě do konce října, aby nebyl nutný další odklad odchodu Británie z Evropské unie. Řekl to po dnešním jednání s prezidenty a premiéry unijních států předseda EP David Sassoli. Nejdříve však podle něj musí dohodu podpořit lídři EU a schválit britský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy