reklama
 
 

Žák odešel z testu, do třídy se vrátil a začal střílet. Učitel po něm skočil a zabránil tragédii

Aktualizováno 25. 5. 2018 22:05
Dva lidé byli zraněni při páteční střelbě na střední škole v americkém státě Indiana. Pravděpodobného pachatele, kterým je místní žák, policie zadržela. Podle policistů zřejmě neměl komplice a nebezpečí již pominulo, uvedla agentura AP. Policie zasahovala na škole ve městě Noblesville vzdáleném okolo 30 kilometrů od indianské metropole Indianapolis. Zraněn byl podle policejního zdroje AP jeden z žáků a jeden učitel. Oba byli převezeni do nemocnice, závažnost jejich poranění není známa. Policie nechala během zásahu proti střelci areál školy evakuovat. O identitě zadrženého člověka nejsou známy žádné podrobnosti.

Noblesville (USA) - Dva lidé byli zraněni při dnešní střelbě na střední škole v americkém státě Indiana. Střelce, kterým je místní žák, policie zadržela. Podle svědků jej pomohl odzbrojit učitel, v jehož třídě začal chlapec střílet během písemného testu, uvedla agentura AP.

Policie zasahovala v pátek ráno místního času (odpoledne SELČ) na škole ve městě Noblesville vzdáleném okolo 30 kilometrů od indianské metropole Indianapolis. Podle šéfa místní policie Kevina Jowitta se jeden ze žáků po začátku hodiny, v níž psala třída písemný test, omluvil, že musí odejít. Zakrátko se však vrátil se dvěma pistolemi v rukou a začal střílet.

Jeho spolužák Ethan Stonebreaker AP řekl, že učitel okamžitě zareagoval a vrhl se na něj. Mladík stihl postřelit učitele a jednoho ze žáků. Oba byli převezeni do nemocnice, závažnost jejich poranění není známa.

"Kdyby nebylo jeho, určitě by nás bylo zraněno víc," ocenil učitelovu duchapřítomnost Stonebreaker.

Školu navštěvuje na 1300 dětí ve věku 12 až 14 let. Policie nechala během zásahu proti střelci areál školy evakuovat.

Američtí studenti letos iniciovali sérii demonstrací požadujících omezení prodeje zbraní poté, co v únoru zabil střelec na škole ve floridském Parklandu 17 lidí. Přes počáteční vstřícná prohlášení politiků včetně prezidenta Donalda Trumpa se však i kvůli tlaku vlivné lobby majitelů zbraní nepodařilo prosadit žádnou zásadní změnu.

autor: ČTK | 25. 5. 2018 17:46

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama