reklama
 
 

Štědrovečení vraždění v Los Angeles má devět obětí

26. 12. 2008 8:06
Muž v převleku Santa Clause zabil osm lidí i sebe

Los Angeles - Muž převlečený za Santu Clause, který o Štědrém večeru střílel v domě na předměstí Los Angeles v Kalifornii, zabil celkem osm lidí a potom zastřeilil i sebe.

Konečný počet obětí zjistila policie poté, kdy se podařilo uhasit dům, jež vraždící muž zapálil. Agentura AP s odvoláním na kalifornskou polici uvedla, že muž střílel v domě, ve kterém oslavovalo Vánoce asi pětadvacet lidí.

Není zatím úplně jasné, kolik obětí podlehlo střelbě a kolik lidí uhořelo v plamenech požáru šlahjících až do výše dvanácti metrů.

Hlavním podezřelým z brutálního zločinu je podle policie pětačtyřicetiletý Bruce Jeffrey Pardo, který se rozhodl vyřešit partnerské problémy násilným způsobem.

Převlékl se za Santu Clause a s pistolí v ruce vyrazil na vánoční večírek, kde se měla podle všeho nacházet i jeho manželka, se kterou už nějaký čas nežil.

Policii přivolali krátce před půlnocí sousedé, jež zalarmovala střelba ve vedlejším domě. Když policisté dorazili na místo, našli dvoupatrový dům v plamenech. Teprve po uhašení požáru byla uvnitř objevena těla několika lidí.

Zprvu policie uváděla pouze tři mrtvé. V průběhu čtvrtka však zástupce vrchního koronera okresu Los Angeles Ed Winter vystoupil s prohlášením, podle něhož vyšetřovatelé při důkladné prohlídce objevili v ohořelých troskách domu další těla.

Později policie uvedla přesný počet mrtvých, kterých podle jejich zjištění bylo celkem osm. 

Sám Bruce Jeffrey Pardo byl ve čtvrtek časně ráno nalezen mrtev v domě svého bratra na losangeleském předměstí Sylmar, kde s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu.

autor: Zahraničí | 26. 12. 2008 8:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama