Policie přepravila z Irska Čecha odsouzeného za vydírání

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 5. 2015 12:30
Arnošt Herman byl členem gangu, jenž uzavíral smlouvy o půjčkách a pak násilím vymáhal vysoké úroky a pokuty.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Česká policie v pátek letecky přepravila z Irska do Prahy Arnošta Hermana, který byl v Česku v roce 2011 odsouzen za vydírání k šesti letům vězení, uvedla televize Nova. Hermana, který z Česka uprchl, irská policie podle dřívějších informací médií zadržela v srpnu 2012. Od té doby Česko s Irskem jednalo o Hermanově vydání.

Devětačtyřicetiletý muž skončil ve vazbě. V sobotu dopoledne o tom rozhodl trutnovský soud.

Herman patřil ke čtveřici mužů, kterou v únoru 2011 pražský vrchní soud pravomocně odsoudil za vydírání na Trutnovsku. Třem z nich uložil tresty od čtyř do šesti let vězení, čtvrtý dostal podmínku. Podle spisu skupina uzavírala smlouvy o půjčkách, následně násilím nebo pod pohrůžkou násilí vymáhala vysoké úroky či pokuty.

Herman podle Novy ještě po rozsudku pražského vrchního soudu postřelil do nohou jednoho ze svých kompliců. Do Irska tak uprchl také před novým trestním stíháním. Za ublížení na zdraví, nedovolené ozbrojování a další vydírání mu nyní u českých soudů hrozí další až desetiletý trest. Hermana si v Praze převzala královéhradecká policie.

Vyděračský gang z Trutnovska byl podle Novy původně pětičlenný. Jednoho muže ale i s jeho přítelkyní zastřelil nájemný vrah najatý dlužníkem gangu.

 

Právě se děje

Další zprávy