"Vláda souhlasila, že se přesune nejprve do neutrálního města Badoia, a poté do Mogadiša," oznámili Jemenští činitelé.
Jemen působí jako prostředník při jednání mezi somálskými frakcemi, které se snaží dohodnout na tom, kde by měla sídlit vláda.
Vláda, která nevládne
Skupina vedená prezidentem Yusufem, který však nemá žádnou reálnou podporu v Mogadišu, ustavila vládu ve městě Jowhar, asi 90 kilometrů severně od Mogadiša s odůvodněním, že v Mogadišu není bezpečno.
Skupina stojící za Hassanem, do níž patří i představitelé silných klanů, trvá na tom, že vláda musí být v Mogadišu, jak hlásá prozatímní somálská ústava.
Na základě mírové dohody z 29. ledna 2004 má být v zemi ustaven nový parlament o 275 členech, který následně zvolí prezidenta. V parlamentu by mělo zasednout 61 zástupců každého ze čtyř nejmocnějších klanů, 31 poslanců určí koalice malých klanů.
Souboj klanů
Nejsilnější frakce se ale stále navzájem obviňují z nepřátelských výroků i skutků. Zprávy OSN navíc naznačují, že se členové klanů zásobují zbraněmi a mobilizují své stoupence.
To znamená, že by se Somálsko mohlo propadnout do dalšího z mnoha ozbrojených konfliktů, které zemí zmítaly od roku 1991, kdy povstalci svrhli vládu prezidenta Siada Barreho.