Třetí jen s těsným odstupem zůstala formace Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD) někdejšího Ficova spolustraníka Petera Pellegriniho, která získala necelých 15 procent hlasů.
Do parlamentu se podle dosavadních výsledků dostane celkem sedm stran. Čtvrté místo patří koalici Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) expremiéra Igora Matoviče, která má mírně přes devět procent hlasů.
Konzervativní Křesťanskodemokratické hnutí (KDH) se dostalo těsně pod sedm procent, liberální Svoboda a solidarita (SaS) Richarda Sulíka získala mírně nad šest procent.
Jako poslední se do sněmovny dostane Slovenská národní strana (SNS), která se udržela nad potřebným pětiprocentním prahem. Během nezvykle dlouhého nočního sčítání hlasů naopak limit pěti procent nepřekročila populistická Republika a strana Aliance zastupující maďarskou menšinu.
Možné koalice
Fico zatím výsledky voleb nekomentoval. Pellegrini mu již blahopřál a prohlásil, že by bylo logické, kdyby Směr-SD oslovil jako prvního partnera při sestavování vlády právě Hlas-sociální demokracii, neboť jde o ideově blízké strany.
Zopakoval přitom, že si nedovede představit kabinet, v němž budou dva bývalí premiéři, tedy on a Fico.
Možnou ochotu jednat s vítězem voleb dal najevo i šéf KDH Milan Majerský. Podle slovenských komentátorů by potenciálním koaličním partnerem mohla být pro Fica rovněž SNS. K většině křesel ve 150členné sněmovně potřebuje Směr-SD nejméně dvě další strany.
Šimečka prohlásil, že by země měla mít stabilní proevropskou vládu dbalou právního státu a spolupráci s Ficem stejně jako dříve vyloučil. Vyjednávání příštích dnů podle něho ukážou, zda se naplní riziko vzešlé z výsledku voleb.