Žena letěla na Krétu jako soukromým tryskáčem. V letadle byla sama, posádka ji oslovovala jménem

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 26. 10. 2017 20:11
Sedmapadesátiletou Skotku Karon Grieveovou čekalo při nástupu do letadla v Glasgow překvapení. Na palubě letu na řecký ostrov Kréta byla úplně sama. Pár, který měl letět s ní, se k odbavení nedostavil a žena si mohla vybrat sedadlo, jaké chtěla. Grieveová, která se živí jako spisovatelka, dostala jídlo zdarma a kapitánka adresovala komentář k letu přímo jí. Po příletu na řecký ostrov navíc nemusela čekat ve frontě na zavazadla, kufr si vzala přímo z letadla. Letenka ji stála jen 46 liber (zhruba 1300 korun)
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Airbus

Glasgow - Skotská spisovatelka Karon Grieveová zažila v neděli cestu letadlem, na kterou dlouho nezapomene. Při letu z města Glasgow na Krétu byla v letadle úplně sama.

Do letounu společnosti Jet2 pro 189 pasažérů měli původně nastoupit celkem tři cestující. Pár, který měl cestovat s Grieveovou, se ale k odbavení nedostavil. Spisovatelka si tak užila cestu jako soukromým tryskáčem.

"Při odbavení zavazadel jsem žertovala a personálu se ptala, kolik nás vlastně poletí," popsala britskému listu Daily Mirror. Zaměstnanec letiště ženu vyzval, ať si zkusí tipnout.

Sedmapadesátiletá žena si po nástupu na palubu vybrala sedadlo, jaké chtěla. Po vzletu dostala jídlo zdarma. A to za letenku zaplatila jen 46 liber (zhruba 1300 korun).

"Už před nástupem do letadla panovala přátelská atmosféra. Kapitánka byla fantastická. Přišla, posadila se vedle mě a povídaly jsme si," popsala Grieveová.

Protože byla Skotka na palubě jediná, celá posádka znala její jméno a kapitánka adresovala komentář k letu přímo jí.

Během cesty se na ni i pravidelně obracela. "Když něco hlásila, vždy řekla: 'Ahoj, Karon, teď uvidíte na levé straně Chorvatsko,'" líčila Grieveová.

Po příletu na Krétu nemusela spisovatelka čekat ve frontě a zavazadla si vyzvedla přímo z letadla.

Karon Grieveová bude na řeckém ostrově podle svých slov pracovat na nové knize - detektivním románu. "Uvolněný let byl perfektní začátek dovolené," vysvětlila.

Mluvčí aerolinek uvedl, že společnost má při letech na Krétu mimo sezonu méně rezervací. Že by ale v letadle letěl cestující sám, se ještě nestalo.

"Jsme rádi, že Karon prožila VIP let, a doufáme, že si užije svůj pobyt na Krétě," doplnil mluvčí letecké společnosti Jet2.

Britské nízkonákladové aerolinie easyJet se spojily se start-upem, aby zkonstruovaly stroj na elektrický pohon s doletem do zhruba 500 kilometrů. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 28 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy