Sever Itálie nechce přijímat imigranty, vláda je rozhořčena

ČTK ČTK
8. 6. 2015 23:24
V Itálii přibývají denně stovky uprchlíků z Afriky. Letos se jich v zemi vylodilo již 50 000. Jen během víkendu bylo v moři zachráněno skoro 6000 běženců.
Afričtí uprchlíci v sicilském přístavu Catania.
Afričtí uprchlíci v sicilském přístavu Catania. | Foto: Reuters

Řím - Italský ministr vnitra Angelino Alfano v pondělí kritizoval několik severních provincií za to, že se odmítají podělit o zahraniční přistěhovalce zaplavující jih země. Podle agentury AFP šéfy provincií obvinil z "nepřijatelné nenávisti k jihu".

"Považujeme tento postoj za hluboce nespravedlivý, zejména k jižním provinciím, které pomohly čelit této nouzové situaci," prohlásil Alfano. Podle něj si vláda vymůže rovnoměrné přerozdělení imigrantů na italské půdě, totéž je požadováno i po členských zemích Evropské unie.

Alfana podráždilo varování lombardského guvernéra Roberta Maroniho obcím před přijímáním uprchlíků s tím, že by jim mohlo vedení provincie omezit dotace. Lombardie, která je jednou z nejbohatších italských provincií, má na svém území devět procent z celkového oficiálního množství 76 000 přistěhovalců v Itálii. Naopak například Sicílie jich má 22 procent.

V Itálii přibývají denně stovky uprchlíků z Afriky. Letos se jich v zemi vylodilo již 50 000. Jen během víkendu bylo v moři zachráněno skoro 6000 běženců.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Policie zadržela ráno ve Varnsdorfu tři osoby, podle České televize starostu města a další dva lidi kvůli pronájmu radarů na měření rychlosti.

před 53 minutami

Basketbalisté Philadelphie a Miami drží domácí neporazitelnost

Basketbalisté Philadelphie zůstávají i nadále v této sezoně NBA před svými fanoušky neporažení. V hale Wells Fargo Center v úterý zdolali ve třináctém domácím zápase Denver 97:92. O dvě utkání kratší domácí neporazitelnost uhájilo i Miami, které zdolalo Atlantu až po prodloužení 135:121.

Výsledky NBA:

Charlotte - Washington 114:107, Miami - Atlanta 135:121 po prodl., Philadelphia - Denver 97:92, Portland - New York 115:87.

Další zprávy