Evropské lodě zachránily o víkendu téměř 6000 běženců

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 6. 2015 22:56
Počet ilegálních migrantů, kteří se do Itálie dostali od začátku roku, tak vzrostl na 50 tisíc.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ikram N'gadi

Řím - Téměř 6000 běženců zachránily během víkendu mezinárodní síly ve Středozemním moři. K sobotním 3500 zachráněným se dnes podle agentury AP přidalo dalších 2400.  Počet ilegálních migrantů, kteří se do Itálie dostali od začátku roku, tak podle úřadů vzrostl na 50 tisíc.

Britská válečná loď HMS Bulwark, která zachraňovala už v sobotu, dnes vzala na palubu pět stovek uprchlíků, kteří byli na cestě z Libye do Evropy. Plavili se na čtyřech chatrných plavidlech, která ráno objevil při hlídkovém letu vrtulník z Bulwarku, informovalo britské ministerstvo obrany.

Podle dnešních zpráv lodě zapojené do mezinárodní operace zachránily v sobotu celkem tři a půl tisíce migrantů natěsnaných v 15 člunech, které byly objeveny asi 45 kilometrů od libyjských břehů. Na této záchranné akci se podílela plavidla italského, německého a irského námořnictva.

Žádné oběti nejsou hlášeny. Jedna italská loď, která dopravila 475 běženců na Sicílii, oznámila, že přijala na palubu sedm těhotných žen, které byly po přistání převezeny do nemocnice.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy