Sebevražedný atentátník zaútočil v Kábulu na policejní kolonu. Zabil na 40 lidí

ČTK ČTK
30. 6. 2016 10:52
Až 40 mrtvých si na západním předměstí afghánské metropole Kábulu vyžádal útok sebevražedného atentátníka na kolonu, v níž cestovali policejní kadeti. Informoval o tom zpravodajský server BBC News. Podle afghánských médií se k atentátu přihlásilo islamistické hnutí Tálibán, které pravidelně napadá příslušníky afghánských bezpečnostních sil. Útok sebevraha údajně zasáhl autobus plný policejních branců, kteří cestovali z provincie Vardak. Na místě bylo vidět množství sanitek. Minulý týden zabil sebevražedný útočník z řad Tálibánu v Kábulu 14 Nepálců, kteří pracovali pro bezpečnostní službu na kanadském velvyslanectví.
Sebevražedné útoky jsou v afghánské metropoli téměř na denním pořádku.
Sebevražedné útoky jsou v afghánské metropoli téměř na denním pořádku. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 18 minutami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy