Sebevražedný atentátník zaútočil v Kábulu na policejní kolonu. Zabil na 40 lidí

ČTK ČTK
30. 6. 2016 10:52
Až 40 mrtvých si na západním předměstí afghánské metropole Kábulu vyžádal útok sebevražedného atentátníka na kolonu, v níž cestovali policejní kadeti. Informoval o tom zpravodajský server BBC News. Podle afghánských médií se k atentátu přihlásilo islamistické hnutí Tálibán, které pravidelně napadá příslušníky afghánských bezpečnostních sil. Útok sebevraha údajně zasáhl autobus plný policejních branců, kteří cestovali z provincie Vardak. Na místě bylo vidět množství sanitek. Minulý týden zabil sebevražedný útočník z řad Tálibánu v Kábulu 14 Nepálců, kteří pracovali pro bezpečnostní službu na kanadském velvyslanectví.
Sebevražedné útoky jsou v afghánské metropoli téměř na denním pořádku.
Sebevražedné útoky jsou v afghánské metropoli téměř na denním pořádku. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 45 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy