Sebevražedný atentátník zaútočil v Kábulu na policejní kolonu. Zabil na 40 lidí

ČTK ČTK
30. 6. 2016 10:52
Až 40 mrtvých si na západním předměstí afghánské metropole Kábulu vyžádal útok sebevražedného atentátníka na kolonu, v níž cestovali policejní kadeti. Informoval o tom zpravodajský server BBC News. Podle afghánských médií se k atentátu přihlásilo islamistické hnutí Tálibán, které pravidelně napadá příslušníky afghánských bezpečnostních sil. Útok sebevraha údajně zasáhl autobus plný policejních branců, kteří cestovali z provincie Vardak. Na místě bylo vidět množství sanitek. Minulý týden zabil sebevražedný útočník z řad Tálibánu v Kábulu 14 Nepálců, kteří pracovali pro bezpečnostní službu na kanadském velvyslanectví.
Sebevražedné útoky jsou v afghánské metropoli téměř na denním pořádku.
Sebevražedné útoky jsou v afghánské metropoli téměř na denním pořádku. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 minutou

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy