Útočník se odpálil u mešity v iráckém Abú Ghrajbu. Zemřelo dvanáct lidí

28. 6. 2016 6:15
Přinejmenším 12 lidí zahynulo a 32 dalších utrpělo zranění při sebevražedném útoku na mešitu v Abú Ghrajbu nedaleko Bagdádu. Informovala o tom agentura Reuters. Útočník s pásem naplněným trhavinou se odpálil u mešity v převážně sunnitském městě Abú Ghrajb, který leží mezi Bagdádem a Fallúdžou, v době, kdy se k modlitbám scházeli věřící. Podle agentury Reuters je obětí útoku 12, agentura AP hovoří o 14 mrtvých. K atentátům se zatím nikdo nepřihlásil, obyvatelé hlavního města Bagdádu a jeho okolí jsou ale často svědky bombových útoků páchaných příslušníky organizace Islámský stát (IS). Atentát v Abú Ghrajbu je první od okamžiku, kdy irácká vláda slavnostně oznámila dobytí Fallúdže z rukou IS.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 4 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy