Sebevražedný atentátník v Afghánistánu najel autem s výbušninami do lidí. Zabil tři policisty

ČTK ČTK
14. 5. 2016 14:58
Tři policisté v sobotu zahynuli a dalších 12 lidí bylo zraněno při sebevražedném útoku v jihoafghánské provincii Hílmand. S odvoláním na místní úřady o tom informují zahraniční agentury. K atentátu se přihlásila radikální islamistická organizace Taliban. Atentátník najel autem naloženým výbušninami do davu lidí před výcvikovým střediskem afghánské policie nedaleko provinční metropole Laškargáh. Mezi zraněnými jsou údajně i dvě děti. Podle mluvčího Talibanu při útoku zahynuly desítky policistů. Taliban ale údaje o počtu obětí útoků často nadsazuje.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy