Zaplaťte si jako všichni. Ruští diplomaté z OSN už nebudou mít na Long Islandu koupání zdarma

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 6. 2017 6:46
Středisko Oyster Bay na severu amerického ostrova Long Island zrušilo ruským diplomatům akreditovaným v OSN volný vstup na své pláže a žádá po nich vstupné jako od ostatních. Oyster Bay nabízí čtyři placené pláže, ale Rusové už od dob Sovětského svazu každoročně dostávali víc než stovku vstupenek zdarma. Místní platí za jednodenní návštěvu dvacet dolarů (necelých 500 korun), sezónní vstupné činí trojnásobek. Pro přespolní je cena vyšší. Ruské zastoupení mělo nedaleko od Oyster Bay donedávna k dispozici rozsáhlý rekreační areál Elmcroft, který dřív patřil newyorskému guvernérovi. Loni v prosinci ale prezident Barack Obama nechal Elmcroft a další podobné zařízení v Marylandu zavřít.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

New York - Malebné rekreační středisko Oyster Bay na severu amerického ostrova Long Island zrušilo ruským diplomatům akreditovaným v OSN volný vstup na své pláže a žádá po nich vstupné jako od ostatních. Místní starosta Joseph Saladino agentuře AP řekl, že nejde o rozhodnutí politické. "Když musejí platit naši, ať platí i oni," řekl.

Oyster Bay, fakticky vzdálené předměstí New Yorku, nabízí čtyři placené pláže, ale Rusové už od dob Sovětského svazu každoročně dostávali víc než stovku vstupenek zdarma. Místní platí za jednodenní návštěvu dvacet dolarů (necelých 500 korun), sezónní vstupné činí trojnásobek. Pro přespolní je cena vyšší.

Ruské zastoupení mělo nedaleko Oyster Bay donedávna k dispozici rozsáhlý rekreační areál Elmcroft, který dřív patřil newyorskému guvernérovi. Loni v prosinci ale prezident Barack Obama nechal Elmcroft a další podobné zařízení v Marylandu zavřít. Spolu s vyhoštěním 35 ruských diplomatů tak reagoval na údajné ruské vměšování do prezidentských voleb v USA.

Když letos Rusové jako každý rok o volné vstupenky na pláže v Oyster Bay požádali, odpovědí bylo "nět," napsala AP. Město jim nabídlo vstupenky za standardní cenu, odpovědi se ale nedočkalo.

Zda se budou ruští diplomaté do Elmcroftu a dalšího zařízení v Marylandu moci vrátit, není známo. Podle amerických médií o tom Washington a Moskva jednají na vysoké úrovni.

 

Právě se děje

Další zprávy