"V Dorenkově krvi a tkáních se nepodařilo najít stopy po jedu," řekl agentuře nejmenovaný zdroj obeznámený s výsledky vyšetřování. Novinář, známý kritickým postojem k režimu prezidenta Vladimira Putina, podle všeho zemřel z přirozených příčin.
Podle původní lékařské zprávy devětapadesátiletý Dorenko nezemřel na zranění způsobená nehodou na motocyklu, ale na prasknutí aorty.
Tuto verzi podle Interfaxu podpořil i šéfredaktor opoziční rozhlasové stanice Echo Moskvy. "Lidé, kteří se podíleli na expertize, mi řekli, že nic nenašli, a dnes by mělo být oficiálně oznámeno, že padly všechny námitky a tělo smí být pohřbeno," řekl Alexej Venediktov.
Pohřeb by se v takovém případě mohl konat v pátek, uvedl ředitel stanice Govorit Moskva, kde Dorenko naposledy působil jako šéfredaktor. Dříve pracoval i ve službách Echo Moskvy.
Dorenko přišel o život 9. května při pádu z motocyklu, později se ale vynořilo podezření, že známý novinář mohl být otráven. Policisté odmítli rodině vydat tělo mrtvého kvůli "nutnosti opakované soudní expertizy". Příkaz se na veřejnost dostal v době, kdy už na hřbitově byli shromážděni pozůstalí, které zrušení pohřbu, naplánovaného na minulou neděli, šokovalo.
Dorenko se výrazně podílel na volební kampani Vladimira Putina před jeho prvním zvolením hlavou státu v roce 2000, později se ale s ruským vůdcem názorově rozešel, když ostře kritizoval postup Kremlu v tragickém případu jaderné ponorky Kursk.
V roce 2007 Dorenko zveřejnil rozhovor, který vedl v roce 1998 s Alexandrem Litviněnkem a dalšími agenty kontrarozvědky FSB. Tito muži přiznali, že dostávali příkazy k zabíjení, únosům nebo vydírání prominentních politiků nebo podnikatelů.