Rusko vetovalo rezoluci OSN odsuzující íránskou roli v Jemenu

ČTK ČTK
26. 2. 2018 23:52
Rusko vetovalo rezoluci Rady bezpečnosti OSN odsuzující Írán za účast na ozbrojování šíitských povstalců v Jemenu. Nakonec byla ale schválena Ruskem navrhovaná rezoluce, prodlužující režim sankcí proti podporovatelům šíitských povstalců, aniž by Írán zmiňovala. Návrh rezoluce, kterou Rusko vetovalo, předložila Británie po dohodě s USA a Francií. Ty původně žádaly, aby RB OSN odsoudila Írán za porušení zbrojního embarga uvaleného na povstalce, a zároveň se zavázala, že proti zemi podnikne příslušné kroky. Nakonec návrh odsuzoval Írán pouze za to, že nezabránil v dodávkách raket a bezpilotních letounů povstalcům. Rusko veto zdůvodnilo tím, že by rezoluce pouze přispěla k zesílení bojů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 49 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy