Ruského výrobce antivirů Kaspersky Lab napadli hackeři

ČTK ČTK
10. 6. 2015 18:18
Firma tvrdí, že odhalila útok dříve, než mohli hackeři získat soubory, které by mohly ohrozit funkčnost jejich softwaru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Moskva  - Ruský výrobce antivirového softwaru Kaspersky Lab se stal sám terčem útoku hackerů. Firma uvedla, že hackeři sice získali přístup k některým souborům, ty však podle ní nejsou důležité pro fungování jejích produktů.

Vyjádřila rovněž přesvědčení, že její zákazníci a partneři zůstávají v bezpečí.

Společnost patřící mezi přední světové dodavatele antivirového softwaru předpokládá, že cílem útoku bylo získat informace o jejích nejnovějších technologiích.

Samotný útok přitom podle ní zahrnoval několik dříve neznámých postupů, napsal server BBC.

Kontrolujeme systémy

Firma vyjádřila přesvědčení, že se jí tento útok podařilo odhalit ještě v počáteční fázi. Dodala nicméně, že pokračuje v kontrole svých systémů.

"Špehování firem působících v oblasti kybernetické ochrany je velmi nebezpečným trendem," upozornil zakladatel a generální ředitel podniku Eugene Kaspersky.

Software použitý k útoku byl podle Kasperského mimořádně vyspělý a téměř neviditelný, jeho vývoj prý mohl stát více než deset milionů dolarů (přes 240 milionů Kč), píše agentura DPA.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy