Řidič si psal na mobilu, smetl dodávku s vězněm. A to byl jen závěr strašné jízdy

Video Video
28. 7. 2021 11:08
Britský soud poslal na tři a půl roku do vězení řidiče kamionu Dereka Hollanda. Ten loni během čtyřhodinové jízdy spáchal 42 přestupků, aby nakonec při psaní esemesky vrazil u města Lewes ve východním Sussexu do vězeňské dodávky a vážně zranil tři lidi.
Britský soud poslal na tři a půl roku do vězení řidiče kamionu Dereka Hollanda. Ten loni během čtyřhodinové jízdy spáchal 42 přestupků. | Video: Facebook/ Sussex Police

Nebezpečnou jízdu po silnicích v jižní Anglii nahrála kamera, kterou firma nainstalovala do kabiny. Na záběrech je například vidět, jak si devětapadesátiletý Holland čte a píše esemesky na mobilu, řídí bez bezpečnostního pásu, jí a vyhazuje slupku od banánu z okna. Nakonec v rychlosti téměř 100 km/h narazil do dodávky, ve které se velmi vážně zranili řidič, člen ostrahy a vězeň.

Při výslechu řidič přiznal, že jeho chování bylo "strašné". Soudce tento týden ocenil podle deníku Daily Mail přiznání viny a uvedl, že Holland projevil lítost a "zjevně se stydí" za svůj "otřesný" způsob řízení. "Nebral jste ohled na bezpečí veřejnosti ani na zákon. Je zcela zřejmé, že jste tuto srážku způsobil pouze vy sám," řekl soudce Hollandovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Berlín koupí 15 000 bytů od firem Vonovia a Deutsche Wohnen, město za ně zaplatí 2,4 miliardy eur

Město Berlín koupí za 2,46 miliardy eur (62,2 miliardy Kč) téměř 15 000 bytů od společností Vonovia a Deutsche Wohnen, které nabízejí nájemní bydlení. Firmy to v pátek oznámily v tiskové zprávě. Akvizice přichází jen několik dní před volbami do zastupitelstva německého hlavního města, a nedostatek bytů a rychle rostoucí nájmy se staly žhavým předvolebním tématem. Spolu s volbami do městského zastupitelstva se má konat i poradní referendum o vyvlastnění obou bytových společností.

Deutsche Wohnen prodá městu 10 700 bytů, Vonovia pak 4250 bytů. Vonovia je v Německu největší firma zaměřená na pronájem bytů a nyní je v procesu převzetí svého menšího konkurenta Deutsche Wohnen. Spojením obou podniků má vzniknout bytový gigant zhruba s 550 000 byty v hodnotě více než 80 miliard eur.

S cílem získat pro transakci politickou podporu, obě společnosti slíbily, že omezí pravidelné zvyšování nájmů v Berlíně. Rovněž nabídly k prodeji městu zhruba 20 000 bytů za dvě miliardy eur. Skupina, která stojí za vyhlášením referenda, ale tyto návrhy kritizovala a v pátek zopakovala nesouhlas s transakcí. Ta byla oznámena v květnu.

Ředitel Vonovie Rolf Buch ale tvrdí, že cena je spravedlivá. "Tímto prodejem bytového fondu v Berlíně městským bytovým podnikům plníme hlavní slib daný berlínskému senátu. Prodáváme byty za spravedlivou cenu."

Transakce je v hlavním městě Německa považována za největší svého druhu za dlouhou dobu. Fond obecních bytů se zvýší přibližně na 355 000, což je zhruba pětina z 1,67 milionu nájemních bytů v Berlíně. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy