reklama
 
 

Prokuratura žádá pro floridského střelce trest smrti. Cruzův advokát považuje trest za příliš přísný

13. 3. 2018 19:58
Nikolas Cruz v únoru postřílel ve floridské škole 17 lidí. Studenti následně oslovili prezidenta Trumpa s požadavkem na zvýšení věkové hranice pro držení zbraní.

Washington - Americká prokuratura žádá pro devatenáctiletého Nikolase Cruze, který v únoru postřílel ve floridské škole 17 lidí, trest smrti. Podle agentury AP ale není vyloučeno, že se nakonec obžaloba s obhajobou dohodne na doživotním vězení bez možnosti propuštění.

Úterní rozhodnutí prokuratury žádat trest smrti je zveřejněním formálního postupu obžaloby před začátkem procesu, konečný požadavek se tak může kdykoli změnit. Cruzův obhájce Howard Finkelstein totiž sdělil, že jejich klient přizná vinu, pokud mu nebude hrozit trest smrti.

Veřejný obhájce Finkelstein, jehož úřad Cruze zastupuje, upozornil na to, že jeho klient v minulosti vykazoval řadu známek psychické nevyrovnanosti a také možných násilných sklonů, proto trest smrti považuje za příliš přísný.

"O tom tento případ je. Ne o tom, zda to udělal. Ne o tom, zda by měl vyjít na svobodu. Ale o tom, zda by měl žít, nebo ne," řekl Finkelstein.

Ve středu se s Cruzem uskuteční soudní slyšení k formálním záležitostem obžaloby. Cruzova obžaloba čítá 34 bodů, a to včetně 17 vražd prvního stupně.

Řev a střelba. Student natočil řádění střelce na floridské škole

Řev a střelba. Student natočil řádění střelce na floridské škole | Video: Snapchat/mwcsfl |  00:27

autor: ČTK | 13. 3. 2018 19:58

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama