Přihlásila se osmá oběť sexuálního útoku Donalda Trumpa. Je to kampaň Clintonové, brání se miliardář

ČTK ČTK
15. 10. 2016 15:06
Už osm žen se přihlásilo, že v minulosti byly obětí sexuálních útoku republikánského kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa. Summer Zervosová, bývalá účastnice Trumpovy reality show Učedník, tvrdí, že Trump ji v roce 2007 osahával a líbal v hotelu v Beverly Hills. Samotný Trump v sobotu na Twitteru napsal, že jde o "stoprocentně vykonstruovaná tvrzení, která šíří média a volební štáb Clintonové". Hillary Clintonová podle agentury AP do Trumpových skandálů příliš nezasahuje a drží se zpátky.
Donald Trump
Donald Trump | Foto: Reuters

New York - Už osm žen se veřejně přihlásilo jako oběti sexuálních útoků Donalda Trumpa, kandidáta americké Republikánské strany na prezidentský úřad. Newyorský miliardář obvinění vytrvalé odmítá a výpovědi svých údajných obětí označuje za cílenou kampaň volebního štábu své soupeřky Hillary Clintonové.

Summer Zervosová, bývalá účastnice Trumpovy reality show Učedník (The Apprentice), novinářům řekla, že republikánský kandidát ji v roce 2007 osahával a líbal v hotelu v Beverly Hills. Další údajná oběť Kristin Andersonová v pátek listu The Washington Post řekla, že jí Trump v 90. letech v newyorském nočním klubu sahal pod sukni.

Trump prohlásil, že všechny stížnosti na jeho osobu jsou vylhané, jejich nositelky prý usilují o slávu a peníze. V sobotu na Twitteru napsal, že jde o "stoprocentně vykonstruovaná tvrzení, která šíří média a volební štáb Clintonové". Jejich cílem je prý otrávit smýšlení amerických voličů.

Clintonová se drží zpátky

Hillary Clintonová podle agentury AP do Trumpových skandálů příliš nezasahuje a drží se zpátky. Prezident Barack Obama v pátek na shromáždění v ohijském Columbusu prohlásil, že "není třeba být manželem ani otcem, abychom pochopili, že (Trumpův) slovník, jeho úvahy a skutky jsou nepřijatelné".

Trumpovy potíže podle amerických médií omezují tok peněz, které dárci poukazují na jeho prezidentskou kampaň. Za minulé tři měsíce republikáni shromáždili o 25 procent méně financí než ve stejném období před čtyřmi lety, kdy se o prezidentský úřad ucházel Mitt Romney.

 

Právě se děje

Další zprávy