Při sesuvu půdy v Guatemale zahynulo 59 lidí, stovky dalších se pohřešují

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 10. 2015 23:40
Středoamerickou zemi zasáhl v blízkosti hlavního města jeden z nejhorších sesuvů půdy za několik posledních let. Záchranáři zatím našli téměř šest desítek mrtvých a desítky raněných. Rodiny nahlásily stovky pohřešovaných
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Guatemala - Sesuvy půdy v Guatemale si už vyžádaly nejméně 59 mrtvých a desítky zraněných. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na úřad generálního prokurátora. Obětí na životech ale bude nejspíš mnohem více, protože stovky lidí jsou nezvěstné a zřejmě je pohřbily nánosy bahna a trosek. S postupujícím časem naděje na jejich záchranu klesá. Mezi mrtvými je 17 dětí.

Podle mluvčího úřadu pro katastrofy CONRED Davida de Leona se do pátrání po případných přeživších zapojilo na 1800 vojáků, hasičů i místních obyvatel. Některé domy prý leží pod závalem, který dosahuje až patnácti metrů.

De Leon rovněž uvedl, že pátrání bude pokračovat nejméně 72 hodin po sesuvech. Nicméně dodal, že pravděpodobnost, že se podaří najít někoho živého, je velmi malá.

Silné deště strhly ve čtvrtek v noci místního času balvany a bláto na desítky domů v obci Santa Catarina Pinula nedaleko hlavního města. Neštěstí je jedním z nejhorších sesuvů půdy, které za poslední dobu postihly chudou středoamerickou zemi, napsala agentura Reuters.

Členové rodin zatím pohřešují zhruba 100 osob. Šéf CONRED Alejandro Maldonado však uvedl, že pohřešovaných může být až 600. Zástupce starosty AP řekl, že v oblasti, kde došlo k sesuvům, žije asi 150 rodin.

Mluvčí dobrovolných hasičů agentuře AP řekl, že do nemocnic bylo převezeno 36 zraněných osob. Záchranáři zatím ze sutin vytáhli po více než 15 hodinách hledání jednoho živého muže.

 

Právě se děje

Další zprávy