reklama
 
 

Ve volbách v Guatemale vede Morales, čeká se druhé kolo

7. 9. 2015 7:05
Prezidentské volby v Guatemale vede podle průběžných výsledků s necelými 26 procenty hlasů centrista a komik Jimmy Morales. Jeho konzervativní rival Manuel Baldizón má zhruba 21,2 procenta. Žádný z kandidátů tak zřejmě nezískal více než 50 procent hlasů, rozhodne tedy zřejmě druhé kolo. To je plánováno na 25. října. Guatemalci volí hlavu státu poté, co někdejší prezident Otto Pérez kvůli obvinění z korupce a celních podvodů rezignoval. Soud ho následně poslal do vazby.

Guatemala - Prezidentské volby v Guatemale vede podle průběžných výsledků s necelými 26 procenty hlasů centrista a komik Jimmy Morales.

Jeho konzervativní rival Manuel Baldizón má zhruba o pět procentních bodů méně. Předpokládá se, že v nedělních volbách žádný z kandidátů nezískal více než 50 procent hlasů, o nové hlavě státu tedy zřejmě rozhodne až druhé kolo, které je plánováno na 25. října.

Z prvních výsledků po sečtení asi 13 procent odevzdaných lístků vyplývá, že Morales má 25,6 procenta hlasů. Oblíbený podnikatel Baldizón má prozatím 21,2 procenta hlasů.

První kolo prezidentských voleb se konalo jen několik dní poté, co někdejší hlava státu Otto Pérez kvůli obvinění z korupce a celních podvodů rezignoval. Soud ho následně poslal do vazby.

Vedle prezidenta, o jehož úřad se ucházelo 14 kandidátů, volili občané Guatemaly i viceprezidenta a členy parlamentu a místních samospráv.

autor: ČTK | 7. 9. 2015 7:05

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama