Přestřelka mezi gangy v arkansaském nočním klubu si vyžádala 28 zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 7. 2017 23:20
Ostrá výměna názorů v nočním klubu Power Ultra Lounge v arkansaské metropoli Little Rock vyústila v přestřelku. Uvnitř byli většinou velmi mladí lidé a nejmladšímu ze zraněných je 16 let. Hosté se v panice během střelby pokoušeli všemi způsoby uprchnout ven a někteří skákali z oken.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Little Rock - Nejméně 28 lidí bylo v noci na sobotu místního času postřeleno při přestřelce v nočním klubu v Little Rocku v americkém státě Arkansas. Nikdo ze zraněných není podle lékařů v ohrožení života. Policisté zatím nikoho nezadrželi, avšak žádný ze střelců podle nich není na útěku. O teroristický čin se podle policie nejednalo, incident podle ní patrně souvisel s boji mezi gangy. Starosta Little Rocku Mark Stodola uvedl, že klub bude uzavřen.

Ostrá výměna názorů mezi několika lidmi v nočním klubu Power Ultra Lounge v arkansaské metropoli Little Rock vyústila v přestřelku, která začala okolo 2:30 ráno místního času (9:30 SELČ). Podle šéfa místní policie Kentona Bucknera byli v tu dobu uvnitř relativně nevelkého klubu většinou velmi mladí lidé a nejmladšímu ze zraněných je 16 let.

Zranění utrpěli i lidé, kteří se v panice během střelby pokoušeli všemi způsoby uprchnout ven. Někteří dokonce skákali z oken klubu situovaného v několikapatrové budově.

Podle videa umístěného na kanálu YouTube se v klubu během koncertu hudebníka Finese 2Tymes ozvala rychlá palba, během níž padlo jen za prvních deset sekund více než 20 výstřelů.

Buckner médiím řekl, že je z vyvolání přestřelky podezřelých několik lidí, nikoho z nich však policie dosud nezadržela. O žádném střelci na útěku však policisté nemají informace.

"Zdá se, že problém Little Rocku s kriminalitou se zhoršuje. Každých pár dní to vypadá, že zprávám dominuje nějaký zásadní případ střelby, což vyvrcholilo touto událostí," prohlásil guvernér Arkansasu Asa Hutchinson. Starostovi metropole prý nabídl pomoc státu v boji s rostoucí zločinností.

K letos dosud nejtragičtějšímu případu střelby v Arkansasu ovšem nedošlo v Little Rocku, ale v téměř 200 kilometrů vzdáleném městě Jonesboro, kde v květnu během koncertu zemřel jeden člověk a šest dalších bylo postřeleno.

 

Právě se děje

Další zprávy