reklama
 
 

Slovenská policie pálila na unikající automobil, omylem zastřelila sedmnáctiletého spolujezdce

19. 6. 2017
Slovenští policisté omylem zastřelili sedmnáctiletého spolujezdce z auta, jehož řidič odmítl zastavit na výzvu policejní hlídky. Informoval o tom slovenský policejní prezident Tibor Gašpar. Auto řídil devatenáctiletý mladík se třemi zákazy řízení. Když nereagoval ani na varovné výstřely, policista vystřelil směrem k pravé zadní pneumatice. Střela prošla kufrem až do vnitřku auta, kde zasáhla spolujezdce. Auto však přesto nezpomalilo. Honička skončila až nehodou vozu na železničním přejezdu u obce Hronský Beňadik v Banskobystrickém kraji. Mladíkovi už záchranáři nedokázali pomoct.

Bratislava - Při honičce s policií na Slovensku v noci na neděli zemřel po policejním výstřelu sedmnáctiletý spolujezdec z auta, jehož řidič odmítl zastavit na výzvu policejní hlídky a nereagoval ani na tři varovné výstřely.

O zásahu na tiskové konferenci informoval policejní prezident Tibor Gašpar, podle něhož policista mířil na pravou pneumatiku. Incident vyvolal debaty o adekvátnosti zásahu, který vyšetřuje inspekce ministerstva vnitra.

Podle Gašpara auto řídil devatenáctiletý mladík se třemi zákazy řízení. Když nereagoval ani na varovné výstřely, policista vystřelil směrem k pravé zadní pneumatice. Střela prošla kufrem až do vnitřku auta, kde zasáhla sedmnáctiletého spolujezdce. Kromě něj byli v autě další dva mladíci.

Auto však podle Gašpara přesto nezpomalilo a svou jízdou ohrožovalo i ostatní řidiče. Honička skončila až nehodou vozu na železničním přejezdu u obce Hronský Beňadik v Banskobystrickém kraji. Policisté vzápětí zjistili, že v autě je postřelená osoba. Zavolali záchranku a zraněnému poskytli první pomoc, přivolaný lékař však konstatoval smrt, uvedl Gašpar.

O incidentu podle něj neexistuje videozáznam, neboť auto policejní hlídky nebylo označeno jako policejní, bylo opatřeno pouze výstražnými světelnými a zvukovými zařízeními a nemělo nainstalovanou kameru.

Nyní se podle policejního prezidenta rozhoduje, zda řidič vozu bude stíhán vazebně. Vyšetřovatelé zkoumají, zda se nedopustil trestného činu neposkytnutí pomoci postřelenému spolujezdci.

Opoziční poslanci chtějí podle serveru Sme.sk kvůli zásahu svolat mimořádné zasedání branného a bezpečnostního výboru. Podle poslanců je to za poslední rok již třetí případ policejní střelby na mladé lidi v autě.

autor: ČTK | 19. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama