Porošenko: Putin stále udržuje silnou vojenskou přítomnost na východě Ukrajiny

ČTK ČTK
17. 12. 2015 18:20
Ukrajinský prezident Petro Porošenko obvinil Rusko, že stále udržuje silnou vojenskou přítomnost na východě Ukrajiny. Po setkání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem Porošenko dodal, že mnoho ruských vojáků zůstává především v oblasti Donbasu. Porošenko se takto vyjádřil několik hodin poté, co ruský prezident Putin poprvé přiznal, že na Ukrajině jsou přítomni ruští občané "s vojenskými úkoly". "To obvykle nazýváme vojáky," komentoval Putinova slova Stoltenberg, citovaný agenturou AP. "To, co dnes řekl, je v podstatě to samé, co tvrdíme celou dobu," dodal šéf Severoatlantické aliance, podle nějž má NATO informace o přítomnosti ruských občanů na Ukrajině od svých zpravodajců.
Petro Porošenko
Petro Porošenko | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy