reklama
 
 

Poplach v letadle s 273 lidmi. Bomba se nakonec nenašla

25. 9. 2010 13:17
Na palubě cestovalo 273 pasažérů, švédská policie je evakuovala

Stockoholm - Letadlo Boeing 777 společnosti Pakistan International Airlines směřující do Pákistánu musely úřady v sobotu odklonit do Švédska.

Na palubě byl totiž údajně muž, který měl u sebe výbušninu. V letadle cestovalo 273 pasažérů, švédská policie je evakuovala a nyní podezřelého muže vyslýchá, stejně jako všechny svědky.

Podle agentury Reuters jej policie už zadržela. Údajně jde o třicátníka z Kanady. Na palubě letadla ani na jeho těle však policisté žádné výbušniny nenašli. Podle policejní mluvčí Janne Hedlund prošel muž před nástupem do letadla všemi obvyklými prohlídkami.

Stroj letěl na lince z kanadského Toronta do pákistánského Karáčí. Na podezřelého upozornila žena, která zatelefonovala během letu kanadské policii.

Policisté poté o hrozbě informovali pilota, právě v době, kdy se nacházel ve švédském vzdušném prostoru. Pilot pak tuto informaci předal řídící věži letiště Arlanda ve Stockholmu.

Cestující netušili, že jsou evakuováni kvůli bombové výhružce. Jejich přesun do letištní haly byl klidný, uvedla mluvčí místní policie.

Na místo dorazilo přibližně 15 policejních jednotek. Letadlo se teď nachází asi dva kilometry od letištního terminálu a je obklopeno ozbrojenými policisty.

autoři: Zahraničí, Reuters | 25. 9. 2010 13:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama