Pobřeží Nového Zélandu zasáhlo silné zemětřesení, několik lidí je zraněných

ČTK ČTK
14. 2. 2016 11:24
Město Christchurch na pobřeží Nového Zélandu zasáhly otřesy o síle 5,7 stupně. Záchranáři hlásí několik zraněných, materiální škody ale nejsou veliké a vlnu cunami úřady nečekají.
Zemětřesení na Novém Zélandu
Zemětřesení na Novém Zélandu | Foto: Reuters

Christchurch - Mocné zemětřesení otřáslo v neděli dopoledne tamního času městem Christchurch na pobřeží Nového Zélandu. Několik lidí při tom bylo zraněno. Na amatérských záběrech jsou vidět kusy útesů padající do moře, což vyvolalo velký oblak kouře.

Nedělní otřesy měly sílu 5,7 stupně a ohnisko bylo v hloubce 31 kilometrů ve vzdálenosti asi 15 kilometrů od města, uvádějí australská média. Po zemětřesení pocítili obyvatelé několik následných otřesů. Vlnu cunami ale úřady nečekají, rovněž materiální škody prý nejsou veliké.

Christchurch si za týden připomene výročí zemětřesení z 22. února 2011. Otřesy o síle 6,3 stupně tehdy zabily 183 lidí a srovnaly se zemí velkou část města, včetně katedrály. Christchurch ještě není zcela obnovený.

Nový Zéland leží v oblasti takzvaného Ohnivého kruhu v Tichém oceánu, zemětřesení jsou zde častá.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy