Pobřeží Nového Zélandu zasáhlo silné zemětřesení, několik lidí je zraněných

ČTK ČTK
14. 2. 2016 11:24
Město Christchurch na pobřeží Nového Zélandu zasáhly otřesy o síle 5,7 stupně. Záchranáři hlásí několik zraněných, materiální škody ale nejsou veliké a vlnu cunami úřady nečekají.
Zemětřesení na Novém Zélandu
Zemětřesení na Novém Zélandu | Foto: Reuters

Christchurch - Mocné zemětřesení otřáslo v neděli dopoledne tamního času městem Christchurch na pobřeží Nového Zélandu. Několik lidí při tom bylo zraněno. Na amatérských záběrech jsou vidět kusy útesů padající do moře, což vyvolalo velký oblak kouře.

Nedělní otřesy měly sílu 5,7 stupně a ohnisko bylo v hloubce 31 kilometrů ve vzdálenosti asi 15 kilometrů od města, uvádějí australská média. Po zemětřesení pocítili obyvatelé několik následných otřesů. Vlnu cunami ale úřady nečekají, rovněž materiální škody prý nejsou veliké.

Christchurch si za týden připomene výročí zemětřesení z 22. února 2011. Otřesy o síle 6,3 stupně tehdy zabily 183 lidí a srovnaly se zemí velkou část města, včetně katedrály. Christchurch ještě není zcela obnovený.

Nový Zéland leží v oblasti takzvaného Ohnivého kruhu v Tichém oceánu, zemětřesení jsou zde častá.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy