Silné zemětřesení o síle 6,7 stupně zasáhlo jižní Tchaj-wan

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 2. 2016 22:26
Silné zemětřesení o síle 6,7 stupně zasáhlo v sobotu ráno místního času jižní část ostrova Tchaj-wan. Tichomořské středisko pro varovaní před cunami na Havajských ostrovech uvedlo, že následnou vlnu tsunami neočekává. Zatím nejsou zprávy o případných obětech. Americký seizmologický ústav USGS zaznamenal epicentrum otřesů více než 40 kilometrů jižně od dvoumilionového města Tchaj-nan v hloubce deseti kilometrů. Na sociálních sítích se již objevily fotografie několika částečně zřícených vícepatrových budov. Přímo na ostrově měly otřesy sílu 4,3 stupně. Obyvatelé Tchaj-wanu se na internetových sociálních sítích svěřovali, že záchvěvy byly velmi citelné, uvedla agentura Reuters.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 6 minutami

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy