reklama
 
 

Pentagon dostal žádosti o ubytování od 12 tisíc migrantů. Armáda pro ně vyčlení dvě základny

28. 6. 2018 7:06
Ministerstvo obrany preferuje umístění ubytovacích kapacit v Texasu, Arizoně, Novém Mexiku či Kalifornii.

Washington - Americké ministerstvo obrany dostalo od dalších úřadů žádost o vytvoření ubytovacích kapacit až pro 12 000 přistěhovalců a jejich dětí. Během příštích 45 dnů by měla armáda mít k dispozici kapacitu pro nejméně 2000 lidí, uvedl ve středu Pentagon podle agentury Reuters. Ministr obrany James Mattis již dříve řekl, že armáda hodlá vyčlenit pro přistěhovalce dvě základny v Texasu.

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti, které má otázku ochrany hranic na starosti, se na armádu obrátilo v souvislosti s kritizovanou situací rozdělených rodin a dětí zavíraných v detenčních střediscích bez svých rodičů.

Pentagon uvedl, že ministerstvo preferuje umístění ubytovacích kapacit v Texasu, Arizoně, Novém Mexiku či Kalifornii. Pokud by zmíněné kapacity nebyly v určené době k dispozici, je armáda připravena zbudovat tábor s částečně oddělenými ubytovacími zařízeními až pro 4000 lidí, uvedl Pentagon.

Ministr Mattis již v neděli řekl, že pro zadržené přistěhovalce byly vyčleněny dvě základny, nijak je ale neupřesnil. Podle informací agentury AP se jedná o vojenské zařízení Fort Bliss u El Pasa na hranici s Mexikem a Goodfellowovu leteckou základnu ve středním Texasu.

Prezident Donald Trump, jehož politika nulové tolerance zavedená v květnu vedla k tomu, že více než 2000 dětí bylo nuceně odděleno od svých zadržených rodičů, se pokusil minulý týden situaci dočasně vyřešit dekretem zakazujícím rozdělování rodin. Kongres však ve středu nepřijal Trumpem podporovaný návrh zákona, který by problém řešil dlouhodobě.

Video: Děti migrantů, které oddělili na hranici od rodičů, skončily v detenčním zařízení v texaském McAllenu

Děti migrantů, které oddělili na americko-mexické hranici od rodičů, skončily v detenčním zařízení v texaském McAllenu. | Video: Reuters |  01:05

autor: ČTK | 28. 6. 2018 7:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama