Palestinský prezident Mahmúd Abbás a představitel Hamasu Chálid Mišal se v syrském Damašku neshodli na další spolupráci.
Setkání obou činitelů se mělo uskutečnit již v sobotu, ale bylo odloženo pro přetrvávající spory.
Hlavním důvodem různic mezi vládnoucím Hamasem a Abbásovým hnutím Fatah je kontrola nad mocnými bezpečnostními silami a odmítání Hamasu uznat právo Izraele na existenci a zříci se násilí vůči Izraelcům.
Dialogem dosáhneme shody
Tento postoj Hamasu vedl Izrael a západní země k uvalení hospodářských sankcí na palestinskou samosprávu.
"Stále jsou zde neshody, ale budeme se je snažit vyřešit dialogem, dokud nevytvoříme vládu národní jednoty," řekl Mišal na společné tiskové konferenci po dnešním tříhodinovém jednání v Damašku.
Rozhovory budou podle něj obnoveny během dvou týdnů.
Abbásova schůzka s Mišalem, první od června 2005, byla nadějí na ukončení několika měsíců vnitropolitických bojů na palestinských územích, které si vyžádaly nejméně 62 lidských životů.
Politická krize nastala na palestinských územích poté, co se radikální Hamas vítězstvím v loňských lednových parlamentních volbách dostal k moci.
Musíme zabránit občanské válce
Oba představitelé zdůraznili nutnost zabránit tomu, aby nepřátelství mezi frakcemi Fatahu a Hamasu přerostlo v občanskou válku.
Nedělní schůzka podle nich přinesla významný pokrok v jednání.
Palestinský premiér Ismáíl Haníja z Gazy vyjádřil přesvědčení, že absence dohody nepovede k nové krizi.
"Devadesát procent otázek bylo vyřešeno. Zbývající otázky se týkají politické agendy a klíčových ministerstev," řekl Haníja.
Zástupce politbyra Hamasu Izzat Rušuk v sobotu uvedl, že na schůzce by se mělo hovořit o kandidátech na ministra vnitra, financí a zahraničí. Obě strany se podle Rušuka prý již domluvily na tom, že v čele vlády zůstane Haníja.