Odmítnutý žadatel o azyl zapálil ve Švédsku ubytovnu. Podle svědků chtěl spáchat sebevraždu

ČTK ČTK
14. 6. 2017 16:59
V jihošvédském městě Karlshamn ve středu z větší části vyhořela ubytovna pro uprchlíky. Zranění nejsou hlášena, evakuováno ale bylo kolem 70 běženců. Policie zatkla muže podezřelého z rozdělání ohně. Podle svědka je žhářem odmítnutý žadatel o azyl, který chtěl zapálením nábytku spáchat sebevraždu, napsala agentura Reuters. Ve Švédsku v posledních letech vyhořelo několik uprchlických ubytoven. Ze žhářských útoků jsou ale většinou podezíráni odpůrci přistěhovalců. S migrační vlnou se ve Švédsku zvýšilo napětí a kromě občasných útoků na migranty docházelo i k demonstracím proti běžencům nebo naopak na jejich podporu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 27 minutami

Akreditační úřad zastavil řízení k omezení akreditace lékařství v Ostravě. Chyby škola napravila, tvrdí

Akreditační úřad zastavil správní řízení k omezení akreditace oboru všeobecného lékařství na Ostravské univerzitě, které vedl kvůli pochybení u přijímacích zkoušek v minulosti. Škola podle něj u zkoušek pro akademický rok 2019/2020 chyby napravila. Současná akreditace ji opravňuje přijímat nové uchazeče do 31. května letošního roku. Pro přijímání studentů i po tomto datu musí fakulta získat novou akreditaci. Žádost o ni zatím Národní akreditační úřad neobdržel.

"Vzhledem ke skutečnosti, že došlo ke zjednání nápravy, Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství rozhodla zastavit správní řízení k omezení akreditace magisterského studijního programu Všeobecné lékařství spočívající v zákazu přijímat ke studiu daného studijního programu další uchazeče," uvedl ředitel odboru kanceláře akreditačního úřadu Jiří Smrčka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy