Obrazem: Magické snímky ledovců. Odlamují se z nich kusy velké jako dolní Manhattan

Ledovce v Grónsku se nedokážou bránit klimatickým změnám.
Fotografovi agentury Reuters Lucasi Jacksonovi se v červnu podařilo natočit moment, kdy se z grónského ledovce Helheim odlomil kus o velikosti dolního Manhattanu.
Šlo o asi 6 až 6,5 kilometru široký kus ledu.
Po odlomení se ledovec následující půl hodinu rozpadal na menší kusy a padal do vody.
Celá událost se odehrála u města Tasiilaq na východním pobřeží Grónska.
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí, dap
Aktualizováno 28. 9. 2018 20:27
V červnu se od ledovce Helheim v Grónsku odlomil ledovec o velikosti dolního Manhattanu. Jev se podařilo zachytit americkému fotografovi Lucasi Jacksonovi. Ledovce v Grónsku dlouhodobě trpí vlivem klimatických změn. Jejich proměny zkoumá od roku 2015 i projekt NASA.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Stát promine DPH u darů zdravotníkům nebo záchranářům

Ministerstvo financí promine daň z přidané hodnoty (DPH) u služeb nebo zboží, které poskytli dárci bezúplatně zdravotníkům, složkám integrovaného záchranného systému, armádě nebo zařízením sociálních služeb. Jde například o darování zdravotnického materiálu nebo občerstvení. Odpuštění daně platí od 12. března do skončení nouzového stavu. Zároveň ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) promine stokorunový správní poplatek spojený s vydáním potvrzení o bezdlužnosti nebo o stavu osobního daňového účtu. Vztahuje se to na potvrzení vydaná na základě žádostí, které budou podány ode dne účinnosti rozhodnutí do konce července. Opatření je ale omezeno na potvrzení vydávaná finanční nebo celní správou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy