Obrazem: Tyhle krásy ukrývá Mars. Podívejte se na unikátní snímky z povrchu rudé planety

Obrazem: Tyhle krásy ukrývá Mars. Podívejte se na unikátní snímky z povrchu rudé planety
Prašné víry zachycené v roce 2012 sondou americké agentury NASA.
Záběry na led, který se leskne ve slunečním svitu.
Kráter Newton na Marsu, který pravděpodobně vznikl před třemi miliardami let.
Snímek vodního ledu v severních zeměpisných šířkách Marsu zachytila sonda Evropské vesmírné agentury (ESA) Mars Express.
Foto: NASA / JPL-Caltech / University of Arizona
Reuters Zahraničí Dan Poláček NASA, Reuters, Zahraničí, Dan Poláček
27. 7. 2018 17:16
Mars se na konci července dostane nejblíže k Zemi a v pátek bude na noční obloze zářit nejjasněji za posledních patnáct let. Planeta je viditelná ze Země pouhým okem, její krásy ale zachytí jen sondy vyslané na její oběžnou dráhu. Podívejte se na nejkrásnější fotky Marsu.
 

Právě se děje

před 36 minutami

U Chrudimi vykolejil osobní vlak, nikdo nebyl zraněn

Při vjezdu do stanice Medlešice na Chrudimsku večer vykolejil osobní vlak, uvedly České dráhy na webu. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ČTK řekl, že nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati je podle údajů na webu drah přerušený a v úseku Chrudim - Medlešice je zavedena náhradní autobusová doprava.

V posledním týdnu se na železnici stalo několik nehod. Nejtragičtější byl střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno. Další nehoda se stala v pátek na trati mezi Prahou a Kolínem. U pražských Běchovic narazil vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku, nikdo se nezranil. Na stejné trati u Českého Brodu pak v úterý večer narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy