Tyhle krásy ukrývá Mars. Podívejte se na unikátní snímky z povrchu rudé planety

Tyhle krásy ukrývá Mars. Podívejte se na unikátní snímky z povrchu rudé planety
Prašné víry zachycené v roce 2012 sondou americké agentury NASA.
Záběry na led, který se leskne ve slunečním svitu.
Kráter Newton na Marsu, který pravděpodobně vznikl před třemi miliardami let.
Snímek vodního ledu v severních zeměpisných šířkách Marsu zachytila sonda Evropské vesmírné agentury (ESA) Mars Express.
Foto: NASA / JPL-Caltech / University of Arizona
Reuters Zahraničí Dan Poláček NASA, Reuters, Zahraničí, Dan Poláček
27. 7. 2018 17:16
Mars se na konci července dostane nejblíže k Zemi a v pátek bude na noční obloze zářit nejjasněji za posledních patnáct let. Planeta je viditelná ze Země pouhým okem, její krásy ale zachytí jen sondy vyslané na její oběžnou dráhu. Podívejte se na nejkrásnější fotky Marsu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Německu začaly parlamentní volby, Merkelová v nich nekandiduje

V Německu začaly parlamentní volby, ze kterých vzejde nový Spolkový sněm a nová spolková vláda, kterou po 16 letech již nepovede konzervativní kancléřka Angela Merkelová. Podle analytiků se souboj o kancléřský úřad zúžil na sociálního demokrata (SPD) Olafa Scholze a konzervativce (CDU/CSU) Armina Lascheta.

Volební místnosti se otevřely v 8:00 a zavřou se v 18:00. Hlasovat v 83milionovém Německu může 60,4 milionu lidí, kteří mají k dispozici na 60 000 volebních místností. Miliony lidí již předem hlas odevzdaly poštou. Očekává se, že podíl korespondenčních a prezenčních hlasů může být vyrovnaný. Důvodem je rostoucí obliba poštovního hlasování a také pandemie nemoci covid-19. Korespondenčně hlasovala i Merkelová, která po volbách odejde z politiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy