Obrazem: Tyhle krásy ukrývá Mars. Podívejte se na unikátní snímky z povrchu rudé planety

Foto: NASA / JPL-Caltech / University of Arizona
Reuters Zahraničí Dan Poláček NASA, Reuters, Zahraničí, Dan Poláček
27. 7. 2018 17:16
Mars se na konci července dostane nejblíže k Zemi a v pátek bude na noční obloze zářit nejjasněji za posledních patnáct let. Planeta je viditelná ze Země pouhým okem, její krásy ale zachytí jen sondy vyslané na její oběžnou dráhu. Podívejte se na nejkrásnější fotky Marsu.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Projevy budou trvat maximálně čtyři dny, plánuje si úvod impeachmentu proti Trumpovi Senát

Úvodní projevy obžaloby a obhajoby v procesu impeachmentu proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi by měly trvat 24 hodin na každé straně sporu. V předloze organizační rezoluce, která unikla do amerických médií, to navrhuje šéf republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.

Projevy by přitom měly být rozloženy maximálně do čtyř dnů. O návrhu McConnellovy organizační rezoluce by se podle agentury Reuters mohlo hlasovat ještě v úterý. Demokraté ji kritizují.

Po čtyřech dnech úvodních řečí by podle návrhu měli senátoři dostat až 16 hodin na dotazy na zástupce obžaloby i obhajoby. Následovat má čtyřhodinová debata. O tom, zda budou pozváni svědci a zda budou moci být předloženy nové důkazy, by se podle McConnellova návrhu mělo rozhodnout až po otázkách senátorů a debatě, tedy pravděpodobně až příští týden. Demokraté požadovali, aby se o svědcích rozhodlo co nejdříve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy