Obrazem: Slováci znovu vyšli do ulic. Máte na rukou krev, protestují a požadují konec šéfa policie

Podívejte se, jak vypadaly další z protestů na Slovensku.
Lidé vybavení transparenty prošli ve čtvrtek hned několika slovenskými městy, například Bratislavou, Žilinou nebo Nitrou.
Ve slovenské metropoli protestovalo asi 30 tisíc lidí.
Několik podobných demonstrací se v zemi konalo už v březnu. Akcí se tehdy zúčastnily až statisíce lidí, kteří zemi zalarmovali natolik, že došlo k pádu vlády Roberta Fica a vytvoření nového kabinetu.
Zaplněné ulice Bratislavy ve čtvrtek odpoledne.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
6. 4. 2018 13:41
Slováci spustili ve čtvrtek další, tentokrát dvoudenní protesty kvůli současné politické situaci. Slovenskou společnost i několik týdnů od vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně svírá napětí. Desítky tisíc lidí, kteří ve čtvrtek odpoledne demonstrovali v několika městech, teď požadují hlavně odvolání policejního prezidenta Tibora Gašpara. To ale nový premiér Peter Pellegrini odmítá a sám Gašpar také odejít nehodlá. "Považuji to za politický požadavek," řekl Rádiu Aktual. Protesty pokračují i v pátek.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy