Obrazem: Slováci znovu vyšli do ulic. Máte na rukou krev, protestují a požadují konec šéfa policie

Podívejte se, jak vypadaly další z protestů na Slovensku.
Lidé vybavení transparenty prošli ve čtvrtek hned několika slovenskými městy, například Bratislavou, Žilinou nebo Nitrou.
Ve slovenské metropoli protestovalo asi 30 tisíc lidí.
Několik podobných demonstrací se v zemi konalo už v březnu. Akcí se tehdy zúčastnily až statisíce lidí, kteří zemi zalarmovali natolik, že došlo k pádu vlády Roberta Fica a vytvoření nového kabinetu.
Zaplněné ulice Bratislavy ve čtvrtek odpoledne.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
6. 4. 2018 13:41
Slováci spustili ve čtvrtek další, tentokrát dvoudenní protesty kvůli současné politické situaci. Slovenskou společnost i několik týdnů od vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně svírá napětí. Desítky tisíc lidí, kteří ve čtvrtek odpoledne demonstrovali v několika městech, teď požadují hlavně odvolání policejního prezidenta Tibora Gašpara. To ale nový premiér Peter Pellegrini odmítá a sám Gašpar také odejít nehodlá. "Považuji to za politický požadavek," řekl Rádiu Aktual. Protesty pokračují i v pátek.
 

Právě se děje

před 29 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 1 hodinou

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy