Foto: Obrazy zkázy. Ničivý hurikán Irma zanechal v Karibiku spoušť a lidé volají o pomoc

Následky hurikánu Irma na britských Panenských ostrovech.
Největší škody zanechal ničivý hurikán Irma v Karibiku. Takhle vypadají seshora zničené domy na britských Panenských ostrovech.
A takhle další.
A takhle ničil domy a auta na zemi.
...
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
12. 9. 2017 14:42
Extrémně silný hurikán Irma bičoval po řadu dní rozsáhlé oblasti Karibiku, zasáhl Kubu i Floridu. Na některých menších karibských ostrovech srovnal se zemí drtivou většinu budov a celkově po sobě zanechal škody v řádech miliard amerických dolarů i minimálně 42 lidských obětí. Na Floridě je po jeho řádění bez dodávek elektřiny pořád několik milionů lidí.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy