Foto: Obrazy zkázy. Ničivý hurikán Irma zanechal v Karibiku spoušť a lidé volají o pomoc

Následky hurikánu Irma na britských Panenských ostrovech.
Největší škody zanechal ničivý hurikán Irma v Karibiku. Takhle vypadají seshora zničené domy na britských Panenských ostrovech.
A takhle další.
A takhle ničil domy a auta na zemi.
...
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
12. 9. 2017 14:42
Extrémně silný hurikán Irma bičoval po řadu dní rozsáhlé oblasti Karibiku, zasáhl Kubu i Floridu. Na některých menších karibských ostrovech srovnal se zemí drtivou většinu budov a celkově po sobě zanechal škody v řádech miliard amerických dolarů i minimálně 42 lidských obětí. Na Floridě je po jeho řádění bez dodávek elektřiny pořád několik milionů lidí.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy