Foto: Obrazy zkázy. Ničivý hurikán Irma zanechal v Karibiku spoušť a lidé volají o pomoc

Následky hurikánu Irma na britských Panenských ostrovech.
Největší škody zanechal ničivý hurikán Irma v Karibiku. Takhle vypadají seshora zničené domy na britských Panenských ostrovech.
A takhle další.
A takhle ničil domy a auta na zemi.
...
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
12. 9. 2017 14:42
Extrémně silný hurikán Irma bičoval po řadu dní rozsáhlé oblasti Karibiku, zasáhl Kubu i Floridu. Na některých menších karibských ostrovech srovnal se zemí drtivou většinu budov a celkově po sobě zanechal škody v řádech miliard amerických dolarů i minimálně 42 lidských obětí. Na Floridě je po jeho řádění bez dodávek elektřiny pořád několik milionů lidí.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

V Praze a části Středočeského a Ústeckého kraje meteorologové znovu varují před větrem

V Praze, části Středočeského a Ústeckého kraje bude od pátečního poledne do pozdního večera znovu silně foukat. Nárazy větru už mají být ale slabší než ve čtvrtek, během dne mají dosáhnout 50 až 70 kilometrů za hodinu. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek foukal vítr rychlostí až 110 kilometrů za hodinu, na horách kolem 130 kilometrů v hodině, na Sněžce přes 160 km/h. Potíže působil zejména v západní polovině země, kde vyvracel stromy, lámal větve, zkomplikoval dopravu na silnicích i železnicích, způsobil rozsáhlé výpadky elektřiny. Hasiči měli kvůli větrnému počasí několik tisíc výjezdů.

V noci vítr slábl. "Na Sněžce ale byla nad ránem průměrná rychlost větru stále kolem 90 kilometrů za hodinu a nárazy kolem 110 km/h, což v kombinaci s teplotou minus pět stupňů Celsia dávalo dohromady pocitovou teplotu kolem minus 18 stupňů Celsia. V pátek bude také větrno, ale nárazy větru čekáme už o poznání slabší. Většinou dosáhnou rychlosti kolem 55 km/h, na horách to bude více," uvedli meteorologové na Facebooku Českého hydrometeorologického ústavu. Vítr se podle nich promítne do nízké pocitové teploty, dojem nicméně zlepší alespoň většinou slunečná obloha

Zdroj: ČTK
Další zprávy