Foto: Na palubě bývali humři i drahé víno. Kimův luxusní vlak míří do Vietnamu

Foto: Na palubě bývali humři i drahé víno. Kimův luxusní vlak míří do Vietnamu
Ceremonie na severokorejském nádraží před odjezdem na důležitý summit. Celá cesta je dlouhá asi 4000 kilometrů.
V Číně zachytily obrněný vlak z KLDR světové agentury.
Jeho maximální rychlost je 60 kilometrů za hodinu.
Vietnamské úřady podle AP v souvislosti s návštěvou severokorejského vůdce přijaly bezprecedentní bezpečností opatření. Snímek nádraží v městě Dong Dang na vietnamsko-čínské hranici. Právě sem by měl vůdce KLDR dorazit.
Foto: Reuters
ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 25. 2. 2019 10:20
Severokorejský diktátor Kim Čong-un vyrazil do vietnamské Hanoje, kde se má ve středu a ve čtvrtek setkat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Oba lídři mají jednat o jaderném odzbrojení Korejského poloostrova. Kim do Vietnamu odcestoval luxusním obrněným vlakem. Stejným, kterým se jeho dědeček Kim Ir-sen vydal v roce 1984 do Československa.
 

Právě se děje

před 4 minutami

V ČR žije 10,68 milionu lidí, počet obyvatel vzrostl za tři čtvrtě roku o více než 31 tisíc

Počet obyvatel České republiky za letošních devět měsíců vzrostl o 31 400 na 10,68 milionu. Ovlivnila to zejména zahraniční migrace. Narozených bylo více než zemřelých.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů.

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy