Nový šéf Tálibánu poprvé promluvil. Vyzval Američany k odchodu z Afghánistánu

ČTK ČTK
2. 7. 2016 12:38
Nový šéf afghánského islamistického hnutí Tálibán mulla Hajbatulláh Achúndzáda o sobě dal - vůbec poprvé od převzetí velení radikáků koncem května - vědět. Vyzval Američany, aby ukončili "okupaci" Afghánistánu. "Připusťte skutečnost a zbytečně nepoužívejte vaši sílu a neukazujte vaše svaly. Raději ukončete okupaci. Náš vzkaz Američanům a jejich spojencům je následující: afghánští muslimové se nebojí vaší síly ani vašich triků. Považují mučednictví v boji proti vám za cíl svého života. Nečelíte skupině či frakci, ale národu. Nevyhrajete," napsal podle agentury AFP. Písemné vyjádření zaslané redakcím přišlo krátce před závěrem muslimského svátku ramadán.
Šéf Tálibánu Hajbatulláh Achúndzáda.
Šéf Tálibánu Hajbatulláh Achúndzáda. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy