Novináře a další čtyři ženy našli mrtvé. Policie: Mučili je

ČTK ČTK
2. 8. 2015 7:07
Policie sdělila, že těla byla objevena v noci na sobotu nedaleko centra města v bytě.
Mrtvá těla našla policie v jednom z bytů.
Mrtvá těla našla policie v jednom z bytů. | Foto: Reuters

Mexiko - Pět mrtvých těl se svázanýma rukama a některá s očividnými stopami mučení bylo nalezeno v jednom z bytů v mexické metropoli. Informovala o tom podle agentury AFP mexická policie.

Podle agentury AP je mezi oběťmi i fotograf investigativního magazínu Proceso, který kvůli pronásledování předtím uprchl ze svého domovského státu.

Policie sdělila, že mezi oběťmi jsou čtyři ženy a jeden muž. Těla byla objevena v noci na sobotu nedaleko centra města v bytě, kde tři ze žen bydlely. Identita většiny obětí ani možný motiv činu zveřejněny nebyly.

Zemřelým mužem je Rubén Espinosa, který spolupracoval s magazínem Proceso a dalšími médii. Nedávno odešel ze státu Veracruz, kde se údajně cítil ohrožen. Rodina s ním ztratila kontakt v pátek.

Veracruz je pro novináře nebezpečný stát. Od roku 2010 jich tu bylo údajně zabito 11, ten poslední teprve před měsícem. Další dva veracruzští novináři, včetně Espinosy, byli objeveni mrtví mimo tento stát.

Řada reportérů, kteří se cítí ohroženi ve svých domovských státech, hledá útočiště právě v metropoli Mexiku. Tam funguje i agentura, která jim pomáhá.

Mexiko se rovněž potýká s množstvím násilností spojených s obchodováním s drogami, které si od roku 2006 vyžádaly přes 100 000 mrtvých a 22 000 pohřešovaných.

Když jsou nalezena těla se stopami mučení, úřady často předpokládají, že se jedná o oběti vyrovnávání účtů mezi znepřátelenými gangy, zvlášť pak v severních oblastech Mexika. V metropoli jsou ale takové zločiny podle AFP neobvyklé.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy