Novináře a další čtyři ženy našli mrtvé. Policie: Mučili je

ČTK ČTK
2. 8. 2015 7:07
Policie sdělila, že těla byla objevena v noci na sobotu nedaleko centra města v bytě.
Mrtvá těla našla policie v jednom z bytů.
Mrtvá těla našla policie v jednom z bytů. | Foto: Reuters

Mexiko - Pět mrtvých těl se svázanýma rukama a některá s očividnými stopami mučení bylo nalezeno v jednom z bytů v mexické metropoli. Informovala o tom podle agentury AFP mexická policie.

Podle agentury AP je mezi oběťmi i fotograf investigativního magazínu Proceso, který kvůli pronásledování předtím uprchl ze svého domovského státu.

Policie sdělila, že mezi oběťmi jsou čtyři ženy a jeden muž. Těla byla objevena v noci na sobotu nedaleko centra města v bytě, kde tři ze žen bydlely. Identita většiny obětí ani možný motiv činu zveřejněny nebyly.

Zemřelým mužem je Rubén Espinosa, který spolupracoval s magazínem Proceso a dalšími médii. Nedávno odešel ze státu Veracruz, kde se údajně cítil ohrožen. Rodina s ním ztratila kontakt v pátek.

Veracruz je pro novináře nebezpečný stát. Od roku 2010 jich tu bylo údajně zabito 11, ten poslední teprve před měsícem. Další dva veracruzští novináři, včetně Espinosy, byli objeveni mrtví mimo tento stát.

Řada reportérů, kteří se cítí ohroženi ve svých domovských státech, hledá útočiště právě v metropoli Mexiku. Tam funguje i agentura, která jim pomáhá.

Mexiko se rovněž potýká s množstvím násilností spojených s obchodováním s drogami, které si od roku 2006 vyžádaly přes 100 000 mrtvých a 22 000 pohřešovaných.

Když jsou nalezena těla se stopami mučení, úřady často předpokládají, že se jedná o oběti vyrovnávání účtů mezi znepřátelenými gangy, zvlášť pak v severních oblastech Mexika. V metropoli jsou ale takové zločiny podle AFP neobvyklé.

 

Právě se děje

Další zprávy