Neonacistický festival v německém Themaru skončil. Policie obvinila desítky lidí, tři jsou ve vazbě

ČTK ČTK
16. 7. 2017 8:13
Až šest tisíc pravicových extremistů dorazilo v sobotu na festival do městečka Themar. Jedná se o jednu z největších akcí u západních sousedů. I když nedošlo k žádným incidentům, obvinila policie 43 lidí z nošení vlajek zakázaných organizacích a tři lidé skončili ve vazbě.
Pravicový extremista na demonstraci proti uprchlíkům v Kolíně nad Rýnem.
Pravicový extremista na demonstraci proti uprchlíkům v Kolíně nad Rýnem. | Foto: ČTK

Themar - Kolem 6000 pravicových extremistů dorazilo v sobotu na zřejmě největší německý neonacistický hudební festival roku v durynském městečku Themar. Podle sdělení policie nedošlo k žádným incidentům mezi účastníky koncertu a jejich odpůrci, kterých do třítisícového městečka přišlo méně, než se čekalo. 

Policisté obvinili 43 osob z nošení vlajek zakázaných organizací, nezákonného ozbrojování a výtržnictví, napsala agentura DPA. Tři lidé jsou ve vazbě. Koncert, který se konal ve velkém stanu obehnaném zábranami, v noci skončil a účastníci se v klidu rozešli, uvedla policie.

Akci sledovalo tisíc policistů, kteří byli do Themaru povolání z Durynska a okolních spolkových zemí. Každého z účastníků koncertu strážci pořádku před vstupem do střeženého areálu prohledali. Mluvčí durynského zemského policejního oddělení Patrick Martin novinářům řekl, že policie se obtížného úkolu zhostila dobře.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Macháč získal na challengeru v Nur-Sultanu druhý titul v kariéře

enista Tomáš Macháč vyhrál challenger v Nur-Sultanu a na tomto okruhu získal druhou trofej v kariéře. Dvacetiletý český talent dnes ve finále v Kazachstánu porazil Rakušana Sebastiana Ofnera po téměř dvou a půl hodinách 4:6, 6:4, 6:4 a v žebříčku ATP se poprvé posune do Top150.

Svěřenec trenéra Daniela Vacka, jenž minulý týden vypadl na prvním z dvojice turnajů v Nur-Sultanu ve čtvrtfinále, si na challengeru zahrál o titul potřetí. Premiérovou trofej získal v roce 2019 v Koblenci, v loňském finále v Bratislavě neuspěl.

Ve světovém žebříčku bylo pro Macháče dosavadním maximem aktuální 166. místo, v pondělním vydání pořadí ATP by měl figurovat na 137. příčce.

Tenisový challenger v Nur-Sultanu (tvrdý povrch, dotace 156.240 dolarů):

Dvouhra - finále:

Macháč (ČR) - Ofner (Rak.) 4:6, 6:4, 6:4.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Sprinterka Pírková skončila místo semifinále HME na ošetřovně

Sprinterka Marcela Pírková na halovém mistrovství Evropy v Toruni díky vyrovnanému osobnímu rekordu 7,34 sekundy postoupila do semifinále šedesátky, ale na jeho start se nepostaví. Bezprostředně za cílem rozběhu totiž spadla a zranila se. Místo přípravy na semifinále zamířila na ošetřovnu a na hotel.

Ve vyrovnaném pátém rozběhu skončila pětadvacetiletá Češka šestá, ale byl to nejrychlejší ze všech pěti běhů, takže vedle čtyř přímo postupujících z něj prošly další tři závodnice na čas.

Pírková se z toho ale ani nestihla radovat. Těsně za cílovou čárou spadla, jen těžko se zvedla a kulhala. "Marcela si s největší pravděpodobností natrhla zadní stehenní sval. Chladíme, stáhli jsme to. Jde na ultrazvukové vyšetření na hotel. Sotva chodí, na běh to určitě není," řekla České televizi šéflékařka české reprezentace Karolína Velebová.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy