Není se kam hnout. Tatry jsou přecpané turisty, video zachycuje obří frontu na Rysy

Zahraničí Zahraničí
29. 7. 2020 14:45
Do Vysokých Tater vyrazily tisíce turistů z okolních zemí včetně Česka. Nejvyšší slovenské hory jsou přecpané lidmi.
Tatry a turisté | Video: Facebooková stránka Konrad Przebindowski

Dokazují to záběry obří fronty na Rysy, jednu z nejvyšších hor Vysokých Tater. Podobná je situace i na horské stezce u Štrbského nebo Popradského plesa. Podle slovenských médií je problém najít volné parkovací místo, většina turistů totiž dorazí v ranních hodinách. 

"Pokud se v těchto dnech chystáte na výlet do Vysokých Tater, je potřeba se obrnit trpělivostí," upozorňuje slovenský deník SME

Na Popradské pleso se denně vydají tisíce lidí nejen z Česka a Slovenska. Mezi turisty jsou také Litevci, Němci nebo Poláci. Největší skupinou jsou rodiny s dětmi, které občas doplňují cyklisté na elektrokolech. 

Nejvytíženější jsou turistické cíle v Tatrách hlavně přes víkend, mimo jiné i proto, že řada Slováků kvůli pandemii koronaviru tráví dovolenou doma. Počet rezervací ubytování ale není podle slovenských médií nijak závratný. Rozhodnutí, kde trávit dovolenou, nechávají lidé často na poslední chvíli. Některé hotely tak stále mají neobsazené kapacity. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy