Německo vyšle na Středozemní moře až 650 vojáků, zúčastní se nové protiteroristické mise NATO

ČTK ČTK
14. 9. 2016 13:43
Německá vláda schválila vyslání až 650 vojáků do nové protiteroristické mise NATO ve Středozemním moři. Jejím cílem je mimo jiné zamezit aktivitám radikální skupiny Islámský stát (IS), včetně pašování lidí a zbraní, napsala agentura Reuters. Německo má být do operace s názvem Sea Guardian (Mořský strážce) zapojeno do konce roku 2017. Ve výjimečných naléhavých případech může být počet příslušníků německé armády v misi dále zvýšen. Členské země NATO se na spuštění nové námořní bezpečnostní operace ve Středozemním moři dohodly na summitu Aliance v červenci v Polsku. Německé lodě se rovněž účastní vojenské operace Sophia, kterou EU reagovala na migrační krizi. Ta bojuje proti pašerákům u Libye.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 45 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy